Mieszko Gniezno nadal bez zwycięstwa!

2020-08-29

Na piąty mecz nowego sezonu rozgrywek III ligi grupy 2 zespół Mieszka Gniezna, w sobotę 29 sierpnia udał się do Torunia gdzie był podejmowany przez miejscową ekipę Pomorzanina.

Mimo wyrównanego przebiegu spotkania w wykonaniu obu drużyn i remisu 1:1 po pierwszej połowie ostatecznie górą okazali się w sobotnim pojedynku piłkarskim zawodnicy z grodu Kopernika wygrywając mecz 3:1. Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli w 15 minucie. Po główce Jakuba Szajdy z 5 metra golkiper Mieszka Gniezno – Jakub Woźniak zmuszony był wyjmować piłkę z własnej bramki. Torunianie z prowadzenia cieszyli się jednak zaledwie trzy minuty. W 18 minucie bowiem w meczu był remis 1:1  a to za sprawa zdobytego gola przez Jakuba Hoffmanna w zamieszaniu podbramkowym. W 33 minucie mieszkowcy mogli zdobyć drugą bramkę, która dała by im prowadzenie w meczu. Tak jednak się niestety nie stało gdyż po uderzeniu piłki z 16 metra przez Łukasza Bogajewskiego ta zamiast wpaść do bramki gospodarzy tylko obiła jej poprzeczkę. A że więcej sytuacji strzelecki, po których obie drużyny mogły zdobyć kolejną bramkę w pierwszej połowie nie odnotowano. W tym układzie oba zespoły do szatni na przerwę schodziły remisując z sobą 1:1.

Po zmianie stron ponownie  zaraz na początku drugiej połowy meczu przed ponowną szansą zdobycia gola stanęli mieszkowcy. W 60 minucie wprowadzony do gry przez trenera Mariusza Bekasa za Beniamina Bednarza napastnik Kacper Zimmer, oddał strzał z około 18 metra w stronę bramki swojego rywala. Piłka niestety nie wpadła do bramki ekipy z Torunia mijając o metr jej słupek. A że niewykorzystane sytuacje się niestety mszczą przekonali się w dalszych minutach drugiej połowy młodzi mieszkowcy. Gospodarze bowiem zaaplikowali dwie bramki drużynie Mieszka Gniezna nie tracąc przy okazji żadnej. Itak w 69 minucie na ponowne prowadzenie 2:1 zespół Pomorzanina Toruń wyprowadził Sebastian Owczarczyk. I kiedy wydawało się że takim też wynikiem zakończy się sobotnie spotkanie dla zespołu z grodu Lecha. W doliczonym czasie gry 90+4 minuty gospodarze zadali decydujący cios gnieźnianom. Trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył bowiem Franciszek Marzec, ustalając tym samym końcowy wynik sobotniej potyczki piłkarskiej na 3:1 dla Pomorzanina Toruń. Była to już piąta porażka z rzędu zespołu Mieszka Gniezno, w rozgrywkach III ligi grupy 2  nowego sezonu. Jak do tej pory biało-niebiescy zamykają ligową tabelę z zerowym dorobkiem punktowym przy zdobytych 4 bramkach a straconych 21 golach.

A już w sobotę 5 września zespół prowadzony przez duet trenerski Mariusz Bekas i Przemysław Urbaniak rozegra kolejny mecz mistrzowski. Na własnym trenie o godzinie 17.00 biało-niebiescy podejmować będą ekipę Bałtyku Gdynia.

Skład Mieszka Gniezno: Jakub Woźniak, Jakub Jandy, Kacper Tomaszczak (72’ Michał Mól), Jakub Hoffmann, Łukasz Bogajewski (76’ Szymon Klimacki), Filip Fiborek, Filip Silski (86’ Szymon Frąckowiak), Dawid Urbaniak, Miłosz Brylewski, Mikołaj Hajdacz (80’ Nikodem Matuszak), Beniamin Bednarz (55’ Kacper Zimmer)