Mieszko Gniezno nie kończy sezonu z ,,przytupem” i przegrywa z Nielbą Wągrowiec!

2022-06-26

Czas szybko płynie i wszystko co dobre się kończy. Przekonali się o tym w sobotę 25 czerwca seniorzy drużyny Mieszka Gniezno, którzy sezon 2021/2022 w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi ARBUD zakończyli meczem przed własną publicznością.

W ostatniej kolejce sezonu podopieczni Przemysława Urbaniaka i jego asystenta Tomasza Zakrzewskiego w spotkaniu w ramach 38 kolejki ligowej sezonu 2021/2022 a 18 z rundy rewanżowej podejmowali tego dnia w Gnieźnie wicelidera ligowej tabeli zespół Nielby Wągrowiec. Obie drużyny w dobiegającym ku końcowi sezonie miały okazję walczyć pomiędzy sobą o punkty ligowe w zmaganiach czwartoligowych a było to jesienią 2021 w rundzie sezonu zasadniczego. Przypomnijmy iż wtedy w spotkaniu, do którego doszło w Wągrowcu w ramach 19 kolejki w dniu 27 listopada górą okazali się seniorzy Nielby wygrywając tamto spotkanie w stosunku 2:1 zapewniając sobie komplet punktów w doliczonym czasie gry. Przed sobotnim pojedynkiem rewanżowym wszyscy z pewnością zadawali sobie pytanie czy podopiecznym Przemysława Urbaniaka uda się zrewanżować Nielbie Wągrowiec, za przegrany mecz z jesieni 2021 na ich terenie i w ostatnim spotkaniu sezonu 2021/2022 uda się gnieźnianom tym razem szalę zwycięstwa przechylić wygrywając spotkanie przed własną publicznością. Zadanie to z pewnością było do zrealizowania przez biało-niebeskich zwarzywszy na fakt iż mieszkowcy po ostatnich dwóch odniesionych z rzędu zwycięstwach u siebie z zespołem Victorii Września oraz wyjazdowym z Górnikiem Konin, chcieli sezon zakończyć z przytupem inkasując na swoim koncie trzeci komplet punktów z rzędu. Życie jednak napisało zupełnie inny scenariusz gdyż seniorzy Mieszka Gniezno, nie sprostali wyzwaniu i przegrali sobotnią potyczkę piłkarską na własnym trenie z Nielbą Wągrowiec w takim samym stosunku co jesienią 2021 czyli 2:1.

Nim przejdziemy do tego co działo się na boisku przy ulicy Strumykowej 8 w Gnieźnie, w spotkaniu Mieszka z Nielbą Wągrowiec. Przed rozpoczęciem sobotniego meczu doszło do miłej uroczystości. Otóż po prezentacji obu zespołów Prezes MKS Mieszka Gniezno – Marek Lisiecki w asyście członka zarządu Krzysztofa Gromadzkiego, wręczyli pamiątkową koszulkę klubową ikonie klubu, największemu sympatykowi oddanemu klubowi ze Strumykowej, postać, która jest z Mieszkiem od samego początku, Januszowi Tromzali, który tego dnia obchodził swoje 70 urodziny. Przechodząc obecnie już do relacji z sobotniego meczu, to gnieźnianie spotkanie rozpoczęli w swoim stylu od ataków na bramkę swojego rywala. Już w 8 minucie golkipera Nielby -Patryka Łogodzińskiego, próbował pokonać w ekipie biało-niebieskich Tomasz Bzdęga. Na próbie tylko się skończyło gdyż piłka dośrodkowana w pole karne gości po egzekwowanym rzucie rożnym przez Łukasza Bogajewskiego i uderzona głową z 6 metra przez pomocnika Mieszka minęła tylko poprzeczkę przyjezdnych wychodząc poza plac gry. Goście na stworzoną sytuację strzelecką przez gnieźnian odpowiedzieli w 16 minucie. Wtedy to piłka uderzona przez Michała Gruszkę z ostrego konta minęła tylko bramkę Mieszka – strzeżonej tego dnia przez Patryka Szafrana. Kolejny raz goście przed szansą w pokonaniu bramkarza Mieszka stanęli w 22 minucie. Na bramkę gnieźnian silny strzał z 20 metra z dystansu oddał Mateusz Sporek. W tej sytuacji golkiper Mieszka – Patryk Szafran był na posterunku broniąc strzał zawodnika Nielby Wągrowiec. W 26 minucie popularny ,,Petni” niestety został już pokonany. Po szybkiej akcji całej drużyny z Wągrowca i strzale oddanym za linii pola karnego przez Mikołaja Króla, piłka wpadła do bramki gnieźnieńskiej tuż przy prawym jej słupku. I tym zdobytym golem Nielba Wągrowiec Wyszła na prowadzenie 1:0. Dwie minuty późnij po stracie gola gnieźnianie mogli doprowadzić do remisu w meczu. Na bramkę gości strzał z około 25 metra oddał Miłosz Brylewski. Gol wyrównujący jednak nie padł gdyż golkiper gości Patryk Łogodziński zdołał wybronić zmierzającą piłkę w prawy dolny róg swoje bramki. I nadal w meczu prowadzili przyjezdni. I kiedy wydawało się ze gnieźnianie na przerwę będą schodzili tylko z bagażem straconej jednej bramki. W 45 minucie tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Jakuba Stańczyka, kończącego pierwszą część meczu w Gnieźnie miejscowego Mieszka z Nielbą Wągrowiec. W polu karnym gnieźnian faulowany był Mateusz Racławaki przez Damiana Garstkę. W tym przypadku arbitrowi prowadzącemu to spotkanie nie pozostało nic innego jak wskazanie na wapno oddalone od bramki gnieźnieńskiej na 11 metrze. Pewnym egzekutorem jedenastki w ekipie przyjezdnej okazał się Rafał Leśniewski. I Nielba Wągrowiec na przerwę schodziła prowadząc 2:0.

Po zmianie stron jak można było się spodziewać od pierwszych minut drugiej części meczu podopieczni Przemysława Urbaniaka z zdwojoną siłą ruszyli na bramkę swojego rywala próbując doprowadzić do zmiany niekorzystnego wyniku dla siebie stwarzając sobie dogodnie sytuacje strzeleckie. Poczynania gnieźnian zostały jednak zastopowane w 56 minucie kiedy to plac gry musiał opuścić w następstwie drugiej żółtej kartki i czerwonej Damian Garstka. Mimo że gnieźnianie od tego momentu grali w dziesiątkę to nadal starali się szybkimi akcjami i strzałami na bramkę swojego rywala w zdobyciu gola kontaktowego. Najklarowniejsze sytuacje ku temu w drugiej części meczu w ekipie biało-niebieskich mieli między innymi w 58 minucie Jakub Hoffman, który posłał piłkę z 9 metra obok słupka bramki gości uderzoną głową oraz w 89 minucie Kacper Zimmer, który przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Nielby – Patrykiem Łogodzińskim. Starania gnieźnian w zdobyci gola honorowego zostały nagrodzone w doliczonym czasie gry. W 90+2 minucie Kacper Zimmer, który wcześniej przegrał sytuacje sam na sam z golkiperem gości, tym razem nie zmarnował drugiej szansy w pokonaniu Patryka Łogodzińskiego i piłkę z bliskiej odległości po zagraniu jej wzdłuż pola karnego przez Tomasza Bzdęgę wpakował pod przysłowiową ,,łatę”. I Mieszko Gniezno w tym momencie przegrywało 2:1. A że wynik już nie uległ zmianie do końca meczu tym samym biało-niebiescy musieli uznać wyższość wicelidera tabeli i sezon 2021/2022 zakończyli porażką. Seniorzy Mieszka Gniezno, w tym układzie sezon 2021/2022 zakończyli na bezpiecznym piątym miejscu rozgrywki i awans do III ligi zapewniła sobie ekipa Unii Swarzędz. Sobotni rywal Mieszka Gniezno czyli Nielba Wągrowiec uplasowała się na drugiej pozycji a trzecią lokatę wywalczyła ekipa Kotwicy Kórnik.

Teraz podopieczni Przemysława Urbaniaka, przejdą okres roztrenowania a następnie udadzą się na krótkie urlopy po czym do przygotowań do nowego sezonu w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi ARDBUD sezonu 2022/2023 powrócą z dniem 11 lipca. Początek rozgrywek ligowych Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu, zaplanował na początek sierpnia.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Michał Steinke, Jakub Hoffman  (65’ Michał Mól), Adam Konieczny (58’Tomasz Kaźmierczak), Łukasz Bogajewski (65’ Kacper Zimmer), Tomasz Bzdęga, Dawid Radomski (83’ Nikodem Szociński), Dawid Urbaniak (46’ Adrian Franczak), Miłosz Brylewski, Krzysztof Wolkiewicz, Damian Garstka

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
13.  SKP Słupca 36 44 12 8 16 59-61 7 3 8 28-23 5 5 8 31-38 2 4 1 1 0 2-1
14.  Polonia 1908 Marcinki Kępno 36 44 12 8 16 56-65 6 4 8 25-32 6 4 8 31-33 2 1 0 1 1 1-2
15.  Warta Międzychód 36 43 12 7 17 79-85 7 4 7 42-39 5 3 10 37-46
16.  KKS 1925 II Kalisz 36 42 11 9 16 57-68 9 3 6 37-25 2 6 10 20-43
17.  Olimpia Koło 36 40 11 7 18 44-54 7 6 5 23-23 4 1 13 21-31
18.  Victoria Ostrzeszów 36 17 4 5 27 42-104 3 4 11 27-45 1 1 16 15-59
19.  Górnik Konin 36 12 4 0 32 24-110 2 0 16 14-49 2 0 16 10-61
Polonia Kępno występuje pod nazwą Polonia 1908 Marcinki Kępno.