Mieszko Gniezno nie zagra meczy do końca kwietnia z powodu koronawirusa COVID-19

2020-03-20

Nie mamy dobrych informacji dla sympatyków piłki nożnej w Pierwszej Stolicy Polski a szczególności dla zespołu pierwszej drużyny Mieszka Gniezno.

Otóż w piątek 20 marca na oficjalnej stronie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu, został zamieszczony kolejny komunikat w sprawie dalszych rozgrywek piłkarskich III ligi grupy 2, rundy rewanżowej sezonu 2019/2020, w których uczestniczy drużyna seniorów Mieszka Gniezno. Otóż jak informowaliśmy wcześniej rozgrywki prowadzone przez WZPN w Poznaniu w ligach Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn miały być zawieszone do 29 marca. Ten termin już nie jest aktualny gdyż Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował o przedłużeniu okresu zawieszenia rozgrywek do 26 kwietnia włącznie.

Odpowiedź na to zarządzenie PZPN przez WZPN w Poznaniu było wręcz natychmiastowe - Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie. O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, federacja będzie informować niezwłocznie po ich podjęciu – czytamy na oficjalnej stronie WZP w Poznaniu.

Co z tego wynika że kibice piłki nożnej w grodzie Lech, z powodu zagrożenia epidemiologicznego na terytorium Polski, niestety do końca kwietnia będą musieli poczekać ażeby po tej przerwie ponownie zespół seniorów Mieszka Gniezno, zobaczyć w akcji na boiskach trzecioligowych w swojej grupie. Miejmy nadzieje że tak się stanie i do tego czasu pandemia koronawirusa COVID-19 zostanie powstrzymana. Czy tak będzie musimy uzbroić się w cierpliwość.

Na piątkowej podjętej decyzji przez WZPN w Poznaniu w sprawie przedłużenia okresu zawieszenia rozgrywek seniorskich do 26 kwietnia włącznie w całej Wielkopolsce nie cierpi sama drużyna Mieszka Gniezno. Jak zdajemy sobie sprawę przymusową pauzę w rozgrywkach w rundzie rewanżowej sezonu 2029/2020 zaliczą również pozostałe drużyny z powiatu gnieźnieńskiego występujące w zmaganiach piłkarskich wielkopolskiej IV, V, klasie okręgowej, A klasie jak i B klasie. Łącznie to 12 zespołów z całego powiatu gnieźnieńskiego.

Roman Strugalski

 

 

 

 

Zapoznaj się z ofertą: http://bs.gniezno.pl/kredyt-gotowkowy-ekologia/

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,mieszko-gniezno-nie-zagra-meczy-do-konca-kwietnia-z-powodu.html