Mieszko Gniezno ostro trenuje i rozgrywa gry kontrolne

2014-07-19

Piłkarze Mieszka Gniezno, przygotowujący się do nowego sezonu 2014/2015 w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupy północnej, mają za sobą pięć dni intensywnych zajęć treningowych, oraz dwie gry kontrolne jedną wewnętrzna i z Wartą Poznań.

Ostro trenują
Trzeba przyznać iż piłkarze pierwszego zespołu Mieszka Gniezno, nie zasypują przysłowiowych ,,gruszek w popiele” intensywnie przygotowując się do nowego sezonu 2014/2015 w rozgrywkach IV ligi grupy północnej. Podopieczni Przemysława Urbaniaka, mają za sobą już pięć jednostek treningowych, podczas których wypocili z siebie sporo potu. Zajęcia z pierwszym trenerem zespołu wspólnie prowadzi Łukasz Wejerowski, który jest odpowiedzialny za przygotowanie zespołu do ligi pod względem motorycznym. Jak stwierdził trener przygotowania motorycznego Łukasz Wejerowski – Pierwsze dziesięć do dwunastu jednostek treningowych, będzie poświęcone na odbudowaniu zasobów tlenowych organizmu u poszczególnych zawodników Mieszka Gniezno. Po tym okresie będziemy dążyli do potrzymania szybkości oraz dynamiki w formie gier u poszczególnych piłkarzy. Taki system zajęć treningowych, które odbywają się pięć razy w tygodniu potrwa aż do inauguracji ligi którą zaplanowano na 9-10 sierpnia.

Gra wewnętrzna na korzyść pierwszego zespołu
Oprócz samych zajęć treningowych, w których bierze średnio 24 zawodników Mieszka Gniezno, w tym od 6 do 7 juniorów starszych mają w planach jak już informowaliśmy wcześniej rozegranie kilka sparingów.  W środę 16 lipca w ramach zajęć treningowych, które odbywają się na nowo oddanym do użytku pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, zawodnicy uczestniczący w zajęciach zostali podzieleni na dwa zespoły ażeby mogli rozegrać pomiędzy sobą grę wewnętrzną. Zwycięsko z tej potyczki piłkarskiej wyszli zawodnicy pierwszego zespołu Mieszka Gniezno, którzy ograli piłkarzy drugiego zespołu w stosunku 5:1 prowadząc do przerwy 5:0. Dwie bramki dla pierwszego zespołu Mieszka Gniezno zdobył Daniel Szymański, po jednej strzelili Krzysztof Jackowiak i Mikołaj Zawadka a jedna bramka była samobójcza w wykonaniu zawodnika drugiego zespołu. Dla pokonanych gola honorowego w drugiej części meczu wewnętrznego zdobył Dawid Łucki z podyktowanego rzutu karnego.

Warta Poznań – Mieszko Gniezno 3:1 (1:0)
W sobotę 19 lipca drużyna Mieszka Gniezno wraz z swoim trenerem Przemysławem Urbaniakiem, udała się do Poznania gdzie w pierwszym meczu kontrolnym tego lata była podejmowana przez zespół miejscowej Warty. Spotkanie po dość ciekawym przebiegu zakończyło się zwycięstwem warciarzy w stosunku 3:1 którzy do przerwy prowadzili tylko 1:0 z biało-niebieskimi. Gnieźnianie pierwszego gola z warciarzami stracili dopiero w 44 minucie a autorem gola dającego prowadzenie poznaniakom 1:0 zdobył Błażej Nowak. Do czasy zdobycia bramki przez gospodarzy spotkanie miało dość wyrównany przebieg. I to gnieźnianie stworzyli sobie więcej sytuacji do zdobycia bramki i objęcia prowadzenia w meczu. Najdogodniejsze sytuacje strzeleckie w pierwszej części spotkanie zmarnował Daniel Szymański, któremu trzykrotnie nie udało się niestety w sytuacji sam na sam pokonać golkipera Warty Poznań – Mateusza Filipkowiaka. Po zmianie stron poznaniacy prowadzenie na 2:0 nad zespołem Mieszka Gniezno, podwyższyli w 55 minucie po bramce zdobytej  przez Łukasza Spławskiego. W 65 minucie jedynego gola w całym meczu zdobyli gnieźnianie zmniejszając prowadzenie Warty Poznań do 2:1. Podyktowany rzut karny po faulu w polu karnym warciarzy na Danielu  Szymańskim na gola zamienił Krzysztof Jackowiak. Ostatnie słowo jednak w sobotnim meczu kontrolnym należało do podopiecznych nowego szkoleniowca Warty Poznań – Tomasza Bekasa. W 78 minucie spotkania wynik końcowy spotkania 3:1 dla poznaniaków zdobywając trzecią bramkę dla swojego zespołu ustalił Tomasz Koziorowski.

Na koniec należy nadmienić iż w sobotnim meczu kontrolnym w Poznaniu z Wartą debiut w zespole Mieszka Gniezno, zaliczyło aż czterech juniorów starszych rocznika 1998 – dwóch bramkarzy Norbert Gawłowski i Mikołaj Miczyński oraz dwóch zawodników Miłosz Świstowski i Dawid Łucki.

Skład Mieszka Gniezno: Norbert Gawłowski (60’Mikołaj Miczyński), Damian Garstka, Łukasz Mokrzycki, Karol Karasiewicz, Krzysztof Jackowski, Dariusz Urbaniak (65’ Patryk Waluszyński), Mikołaj Zawadka, Wojciech Gąsiorowski, Alan Polus (77’ Dawid Łucki), Andrzej Stefański (88’ Miłosz Świstowski), Daniel Szymański (70’ Hubert Nowak)

Kolejny mecz kontrolny Mieszko Gniezno, rozegra 26 lipca na wyjeździe. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie drużyna LKS-u Ślesin.