Mieszko Gniezno po meczu walki ogrywa LKS Gołuchowo

2023-04-01

Za seniorami Mieszka Gniezno, trzecie spotkanie z rundy rewanżowej wielkopolskiej IV ligi ARTBUD sezonu 2022/2023.

W sobotę 1 kwietnia podopieczni Przemysława Urbaniaka i jego asystenta Tomasza Zakrzewskiego udali się do Gołuchowa gdzie w ramach 21 kolejki ligowej a czwartej rewanżowej podejmowani byli przez zespół miejscowej drużyny LKS-u. Oba zespoły miły już okazje rywalizować o punkty mistrzowskie w rozgrywkach czwartoligowch a było to jesienią 2022 roku. W spotkaniu, do którego doszło w Gnieźnie, w ramach 4 kolejki ligowej w dniu 20 sierpnia górą okazali się gołuchowianie wygrywając wtedy mecz 3:2. Spotkanie z jesieni z ubiegłego roku oraz sam wynik osiągnięty w tamtym meczu przez zespół Mieszka Gniezno, to już tylko historia. Przed sobotnim meczem wszyscy sympatycy biało-niebieskich zadawali sobie z pewnością pytanie czy trzeciej drużynie uda się ograć na własnym trenie dziesiąty zespół rozgrywek czwartoligowych a tym samym czy mieszkowcy po dwóch zwycięstwach z rzędu odniesionych w rundzie rewanżowej zapiszą na swoim koncie kolejne trzeci. Do takiego scenariusza doszło i Mieszko Gniezno, po meczu walki pokonało LKS Gołuchów w stosunku 1:0 podtrzymując tym samym miano zespołu niepokonanego wiosną.

Pierwsza połowa sobotniego meczu pomiędzy LKS Gołuchowem, którego w tabeli ligowej dzieliła od Mieszka Gniezno różnica siedmiu pozycji a co za tym idzie dwanaście punktów zakończyła się wynikiem bezbramkowym. O tej części spotkania w wykonaniu obu zespołów a zwłaszcza drużyny seniorów Mieszka Gniezno, zajmującej trzecią pozycję w rozgrywkach czwartoligowych można napisać tyle że biało-niebiescy w przeciągu czterdziestupięćiu minut nie stworzyli sobie stuprocentowej sytuacji strzeleckiej, po której zdobytą bramką wyszli by na prowadzenie. Na uwagę w pierwszej połowie zasługuje jedyna akcja w wykonaniu gnieźnian z 15 minuty. Wtedy to Dawid Radomski zdecydował się na oddanie strzału na bramkę swojego rywala z odległości 20 metra. Piłka jednak po uderzeniu popularnego ,,Rado” nie wpadła do bramki gołuchowian tylko minęła jej słupek. Jeśli chodzi o gospodarzy sobotniego meczu to oni również w pierwszej połowie nie potrafili podobnie jak mieszkowcy wypracować sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Podopieczni Macieja Dolaty jedynie raz sprawdzili umiejętności bramkarza Mieszaka – Patryka Szafrana a było to w 25 minucie. Wtedy jeden z graczy Gołuchowa po akcji całej drużyny oddał strzał z 19 metra na bramkę gnieźnieńską z ostrego konta. Szafran jednak w tej sytuacji wykazał się dużym kunsztem bramkarskim broniąc silny strzał zawodnika z Gołuchowa wybijając przy okazji piłkę poza plac gry.

Po zmianie stron obraz gry wykonaniu Mieszka Gniezno, diametralnie uległ zmianie, co do ich poczynań w pierwszej połowie sobotniego meczu. Podopieczni Przemysława Urbaniaka, śmielej atakowali a co za tym idzie stwarzali sobie więcej okazji strzeleckich do zdobycia bramki niż to było w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Konsekwentna gra gnieźnian przyniosła efekt w 65 minucie. Wtedy to Adam Konieczny  zdobytą bramką z 8 metra, którą posłał płaskim uderzeniem lokując ją przy lewym słupku bramki gospodarzy wyprowadził swój zespół na prowadzenie1:0. Po straconym golu gospodarze rzucili się wprawdzie do odrobienia straty bramkowej lecz uważnie grająca defensywa Mieszka Gniezno, nie dopuściła ażeby któraś z groźnych akcji gołuchowian zamieniła się na zdobytą bramkę. Mimo doliczonego czasu w postaci 5 minut w drugiej połowie przez sędziego prowadzącego to spotkanie. Mieszkowcy wynik dowieźli do końca meczu pokonując LKS Gołuchów na jego trenie skromnie bo skromnie 1:0. I tym samym z Gołuchowa wracali z tarczą.

A już w najbliższą sobotę 8 kwietnia w ramach regionalnych derbów Mieszko Gniezno, na własnym trenie podejmować będzie o godzinie 12.00 zespół Huraganu Pobiedziska.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Robert Pepliński, Michał Steinke, Miłosz Brylewski, Damian Garstka, Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Gracjan Konieczny, Adam Konieczny (88’ Tomasz Kaźmierczak), Kacper Zimmer (78’ Nikodem Szociński), Jakub Hoffmann (90’ Adrian Krupka)

Wyniki 21 kolejki - 1-2 kwietnia
Polonia 1912 Leszno - Kotwica Kórnik 2:2
Huragan Pobiedziska - Warta Międzychód 2:0
LKS Gołuchów - Mieszko Gniezno     0:1
Centra Ostrów Wielkopolski - Polonia 1908 Marcinki Kępno     SKP 3:1
Słupca - Victoria Skarszew      3:0 (wo)
Obra Kościan - Korona Piaski 2:0
Nielba Wągrowiec - Lipno Stęszew 1:2
Iskra Szydłowo - Noteć Czarnków 0:3
Tarnovia Tarnowo Podgórne - Victoria Września 0:1

Tabela po 21 kolejce:

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
11.  LKS Gołuchów 21 25 7 4 10 22-38 3 3 5 12-18 4 1 5 10-20 1 3 1 0 0 3-0
12.  Tarnovia Tarnowo Podgórne 21 25 7 4 10 31-38 7 1 3 23-13 0 3 7 8-25 1 0 0 0 1 0-3
13.  Huragan Pobiedziska 21 24 6 6 9 33-35 4 5 2 20-13 2 1 7 13-22
14.  Warta Międzychód 21 22 6 4 11 38-50 4 3 3 24-21 2 1 8 14-29
15.  Polonia 1908 Marcinki Kępno 21 21 5 6 10 22-36 3 3 4 12-13 2 3 6 10-23 1 1 0 1 0 2-2
16.  Polonia 1912 Leszno 21 21 4 9 8 27-31 4 4 3 21-16 0 5 5 6-15 1 1 0 1 0 2-2
17.  SKP Słupca 21 18 5 3 13 27-41 4 1 6 14-18 1 2 7 13-23
18.  Victoria Skarszew 21 22 6 4 11 31-48 5 2 3 19-16 1 2 8 12-32
Victoria Skarszew wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej.