Mieszko Gniezno podejmuje w czwartek Victorię Września

2022-06-15

Po ubiegłotygodniowej przymusowej pauzie w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi ARTBUD sezonu 2021/2022 kiedy to seniorom Mieszka Gniezno, nie dane było walczyć o ligowe punkty w ramach 35 serii mistrzowskiej. W czwartek 16 czerwca biało-niebescy wracając do gry.

Tego dnia podopieczni Przemysława Urbaniaka i jego asystenta Tomasza Zakrzewskiego w spotkaniu w ramach 36 kolejki ligowej trwającego sezonu 2021/2022 a 15 z rundy rewanżowej podejmować będą w Gnieźnie w ramach derbów regionu wielkopolskiego zespół Victorii Września. Obie drużyny miały  okazję walczyć pomiędzy sobą o punkty ligowe w zmaganiach czwartoligowych a było to jesienią 2021 w rundzie sezonu zasadniczego. Przypomnijmy iż wtedy w spotkaniu, do którego doszło we Wrześni w ramach 15 kolejki w dniu 14 listopada górą okazali się seniorzy Mieszka Gniezno wygrywając tamto spotkanie po ciężkim boju i kończąc spotkanie w dziesiątkę od 47 minucie po czerwonej kartce Miłosza Brylewskiego w stosunku 2:1. Gnieźnianie komplet punktów w tamtym meczu zapewnili sobie w końcówce drugiej części pojedynku piłkarskiego gdyż pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym 1:1. Pierwsi na prowadzenie w tamtym spotkaniu wyszli w 3 minucie wrześnianie po bramce samobójczej Dawida Radomskiego. Gnieźnianie do stanu 1:1 doprowadzili dopiero w 18 minucie kiedy to po wymianie piłki w polu karnym Victorii pomiędzy Łukaszem Bogajeskim a Jakubem Hoffmannem ten drugi piłkę do bramki swojego rywala wpakował celnie z odległości 12 metra. Jak wspominaliśmy wcześniej komplet punktów z Wrześni piłkarze Mieszka Gniezno wywieźli po drugiej połowie kiedy to w 87 minucie gola na wagę trzech punktów zdobył strzelec wyrównującej stan meczu bramki Jakub Hoffmann. Tamte spotkanie to już historia. Czy w rewanżu, do którego dojdzie w Gnieźnie podopiecznym Przemysława Urbaniaka uda się po raz drugi w sezonie 2021/2022 przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając środowe  spotkanie  przed własną publicznością przekonamy się już niebawem.

W tym miejscu można by rzec że faworytem czwartkowego spotkania w Gnieźnie z 9 zespołem rozgrywek czwartoligowych niewątpliwie jest szósta  drużyna tabeli ligowej. Czy jednak drużynie prowadzonej przez Przemysława Urbaniaka, uda się zainkasować komplet punktów po czwartkowej potyczce piłkarskiej, którą biało-niebiescy rozgrywać będą na własnym trenie i przed własną publicznością. Na to pytanie na tą chwilę trudno jest coś wyrokować zważywszy na fakt iż od siedmiu ostatnich spotkań biało-niebiescy przechodzą kryzys w inkasowaniu na swoim koncie kompletu punktów. Od 30 kwietnia gnieźnianie bowiem na swoim koncie zapisali  cztery remisy i trzy porażki. Co nie napawa optymizmem w kontekście zbliżającego się meczu z Victorią Września. Miejmy jednak nadzieje że biało-niebiescy po ostatniej porażce domowej z Polonią 1908 Marcinki Kępno w stosunku 3:0 gnieźnianie w potyczce piłkarskiej z Victoria Września przełamią w końcu swoją niemoc strzelecką i odprawią wrześnian z kwitkiem do domu. Zadanie to jest do zrealizowania  przez biało-niebieskich, chociaż z drugiej strony będzie ono piekielne ciężki zważywszy na fakt iż trener Przemysław Urbaniak nie będzie miał do dyspozycji w czwartek wszystkich swoich podopiecznych. W czwartek na placu gry nie zobaczymy bowiem pauzującego za czerwoną kartkę Adama Koniecznego a także pauzujących za nadmiar żółtych kartek Damiana Garstkę oraz Jakuba Hoffmanna. Jeśli chodzi o pozostałych piłkarzy Mieszka Gniezno, jak udało nam się ustalić to wszyscy są zdolni do gry w czwartkowym meczu. W tym miejscu należy mieć nadzieje że zmiennicy Koniecznego, Garstki oraz Hoffmanna wywiążą się z swojej roli jako zmiennicy ich i biało-niebiescy w końcu zainkasują na swoim koncie komplet punktów. Czy tak się stanie i czy to mieszkowcy po czwartkowej potyczce piłkarskiej z boiska będą schodzić jako zwycięscy  a nie jako pokonani przekonamy się już niebawem.

Jeśli chodzi o czwartkowego rywala Mieszka zespół Victorii Września, to nie należy lekceważyć zajmującego w ligowej tabeli 9 miejsce przeciwnika. Z taką drużyną zawsze gra się ciężko o czym przekonali się już nie raz podopieczni Przemysława Urbaniaka. O tym że zespół z Wrześni w czwartek postawi się mieszkowcom można być pewnym o czym też w ostatnich trzech wygranych spotkaniach przekonali się rywale Victorii. Czwartkowy rywal Mieszka zremisował 1:1 u siebie pokona na wjeździe Górnika Konin w stosunku 2:1 oraz ostatnio zremisował 3:3 na własnym trenie z trzecią drużyną rozgrywek Nielbą Wągrowiec. Jak z tego wynika czwartkowe spotkanie w Gnieźnie pomiędzy Mieszkiem a Victorią Września już dzisiaj zapowiada się dosyć interesująco. A podopieczni trenera Tomasz Krezyżkowiak w Gnieźnie zbędą chcieli zaprezentować się z naj najlepszej strony o czym możemy być pewni i podobnie jak gnieźnianie czawrtkowy mecz będą chcieli rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Nielba Wągrowiec - Górnik Konin     16 czerwca, 11:00

Początek spotkanie w Gnieźnie pomiędzy miejscowym Mieszkiem a Victorią Września w czwartek 16 czerwca zaplanowano na godzinę 12.00. Mecz w Gnieźnie poprowadzi trójka sędziowska Michał Kosicki (Piotrów), Robert Mańkowski (Witaszyce) i Dawid Szulc (Brzeziny)

Tabela

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Unia Swarzędz 33 72 23 3 7 77-25 11 1 4 41-12 12 2 3 36-13
2.  Kotwica Kórnik 33 69 20 9 4 72-37 11 3 3 38-18 9 6 1 34-19
3.  Nielba Wągrowiec 33 65 19 8 6 62-38 8 4 4 31-21 11 4 2 31-17
4.  Huragan Pobiedziska 34 60 19 3 12 60-43 10 1 6 37-23 9 2 6 23-20
5.  LKS Gołuchów 33 56 16 8 9 59-49 9 4 4 30-21 7 4 5 29-28 2 3 1 0 1 5-4
6.  Mieszko Gniezno 33 56 16 8 9 66-50 9 5 2 35-22 7 3 7 31-28 2 3 1 0 1 4-5
7.  Centra Ostrów Wielkopolski 33 50 16 2 15 83-59 10 0 6 51-25 6 2 9 32-34 2 4 1 1 0 8-5
14.  Warta Międzychód 33 39 11 6 16 72-77 7 3 7 39-36 4 3 9 33-41 2 4 1 1 0 7-6
15.  Polonia 1908 Marcinki Kępno 33 39 11 6 16 53-64 5 4 8 23-32 6 2 8 30-32 2 1 0 1 1 6-7
16.  Olimpia Koło 34 38 11 5 18 41-51 7 4 5 20-20 4 1 13 21-31 2 4 1 1 0 5-1
17.  KKS 1925 II Kalisz 33 38 10 8 15 54-64 8 3 6 35-25 2 5 9 19-39 2 1 0 1 1 1-5
18.  Victoria Ostrzeszów 33 16 4 4 25 38-97 3 3 10 24-41 1 1 15 14-56
19.  Górnik Konin 33 12 4 0 29 22-93 2 0 15 13-42 2 0 14 9-51
Polonia Kępno występuje pod nazwą Polonia 1908 Marcinki Kępno.
Wilki Wilczyn wycofały się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Ich wyniki zostały anulowane.