Mieszko Gniezno przegrywa po wyrównanej walce z Chrobrym Głogów

2019-02-23

Siódme spotkanie kontrolne tej zimy a zarazem przedostanie w ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2018/.2019 w rozgrywkach III ligi grupy 2 mają za sobą piłkarze Mieszka Gniezno.

W sobotę 24 lutego podopieczni spółki trenerskiej Jakub Ostrowski i Damian Ludwiczak udali się do Głogowa gdzie podejmowani byli przez pierwszoligowy zespół Chrobrego. Spotkanie, które miało dość wyrównany przebieg a walka o piłkę pomiędzy obiema drużynami przez większość meczu najczęściej toczyła się w środkowej części boiska zakończyło się niestety porażką Mieszka Gniezno w stosunku 1:2 mimo że gnieźnianie schodzili z placu gry po pierwszych czterdziestu pięciu minutach prowadząc z swoim rywalem 1:0. Gola dającego prowadzenie w meczu zdobył dla biało-niebieskich w 8 minucie Adam Konieczny, po wcześniejszym dograniu piłki w pole karne gospodarzy przez Krzysztofa Wolkiewicza. Po tej bramce gnieźnianie mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia lecz w decydujących momentach zawodziła biało-niebieskich skuteczność strzelecka. O piątej porażce w siódmym meczu kontrolnym tej zimy drużyny Mieszka Gniezno, zadecydowała jak zwykle druga odsłona spotkania, Zaraz po wznowieniu gry gospodarze w 47 minucie zdobyli bramkę kontaktową, którą to doprowadzili do stanu 1:1. Gola na swoim koncie wśród głogowian zapisał Rafał Maćkowiak. Po tej straconej bramce gnieźnianie mieli dwie okazje ażeby wyjść ponownie na prowadzenie. Najpierw bramkarze gospodarzy próbował pokonać strzelec pierwszego gola Adam Konieczny, lecz piłka po jego strzale minęła bramkę głogowian. Z kolei wprowadzony po przerwie do gry Dawid Urbaniak po egzekwowanym rzucie rożnym posłał z najbliższej odległości piłkę nad bramką Chrobrego Głogów. A jak mówi stara maksyma piłkarska niewykorzystane sytuacje się mszczą, przekonali się o tym gnieźnianie w 81 minucie kiedy to zespół z Głogowa za sprawą zdobytej bramki przez Damiana Kowalczyka ustalił końcowy wynik meczu kontrolnego na 2:1 dla Chrobrego.

Ostatni mecz kontrolny przed ligą która rusza 9-10 marca zespół Mieszka Gniezno rozegra w dniach 2-3 marca. Przeciwnikiem gnieźnian będzie drużyna Sokoła Aleksandrów Łódzki, Na dzień dzisiejszy jeszcze nie został ustalony termin tego meczu oraz  godzina a także gdzie się on odbędzie. Jeśli dowiemy się o terminie i miejscu tego meczu zaraz poinformujemy o tym naszych czytelników.

Wyjściowa jedenastka Mieszka Gniezno: Beśka, Kaliszan, Tadrowski, Brylewski,   Ławniczak, Mikołajczak, Wolkiewicz, Molewski, Panowicz i Konieczny

Z ławki wchodzili: Pawlak, Brylewski, Testowany 1, Bogajewski, Woźniak, D. Urbaniak, Hoffmann, Roszak