Mieszko Gniezno przegrywa wyjazdowy mecz z Centrą Ostrów Wielkopolski

2021-09-11

W sobotę 11 września drużyna seniorów Mieszka Gniezno w ramach rozgrywek wielkopolskiej IV ligi Artbud trwającego sezonu 2021/2022 rozegrała swoje już siódme spotkanie mistrzowskie.

Podopieczni Przemysława Urbaniaka, tego dnia zajmujący przed tym spotkaniem piątą pozycje w ligowej tabeli podejmowani byli w spotkaniu wyjazdowym przez trzecią ekipę rozgrywek Centrę Ostrów Wielkopolski. Biało-niebiescy sobotniej potyczki piłkarskiej w Ostrowie Wielkopolskim, nie będą mile wspominali gdyż w meczu, w którym to gospodarze grali pierwsze skrzypce na boisku to oni okazali się lepszym zespołem wygrywając go 2:0.
Początek sobotniego spotkania w Ostrowie Wielkopolskim pomiędzy Mieszkiem Gniezno, aż do 15 minuty był dość wyrównanym pojedynkiem piłkarskim w wykonaniu obu zespołów gdyż walka o piłkę najczęściej toczyła się w środkowych części boiska. Wynik spotkania został otworzony w 19 minucie gry przez gospodarzy. Drużynę Centry Ostrowa Wielkopolskiego na prowadzenie 1:0 pokonując tym samym golkipera Mieszka Gniezno – Patryka Szafrana wyprowadził Jakub Michalak. W 36 minucie ostrowianie mogli prowadzić różnicą dwóch goli jednak do tego nie doszło gdyż zawodnik gospodarzy przestrzelił z najbliższej odległości w sytuacji sam na sam z golkiperem Mieszka posyłając piłkę nad jego bramką. Podopieczni Przemysława Urbaniaka, jedyną dogodną sytuację do zdobycia gola wyrównującego stan meczu mieli w 38 minucie. Adrian Krupka zagrał piłkę w pole karne do Adama Koniecznego, ten jednak wychodząc na czystą pozycje sam na sam z bramkarzem gospodarzy został sfaulowany od tyłu przez zawodnika Centry. I  mimo protestów sztabu szkoleniowego Mieszka Gniezno i samego Konicznego sędzia prowadzący to spotkanie nie wskazał na wapno oddalone od bramki gospodarzy i bramki dla Mieszka Gniezno z tej akcji nie było. Prowadzenie jednobramkowe gospodarzy utrzymało się do końca pierwszej połowy. I centra Ostrów Wielkopolski do szatni schodziła prowadząc z Mieszkiem Gniezno w stosunku 1:0.

Po zmianie stron gnieźnianie dążyli do zmiany niekorzystnego dla siebie wyniku lecz z stwarzanych sytuacji strzeleckich w wykonaniu biało-niebieskich nic nie wynikało. Jeśli chodzi o poczynania gospodarzy sobotniego spotkania to Centra Ostrów Wielkopolski przy prowadzeniu jednobramkowym kontrolowała przebieg gry na boisku wyprowadzając raz po raz szybkie kontry z własnego pola karnego na bramkę Mieszka Gniezno. Po takiej jednej z nich padła druga bramka dla ostrowian. W 71 minucie ponownie o sobie na boisku dał znać strzelec pierwszego gola dla Centry – Jakub Michalski, który pokonując drugi raz w sobotnim spotkaniu golkipera Mieszka  Patryka Szafrana strzałem z 14 metra  podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0. Po stracie drugiej bramki gnieźnianie stracili również jednego zawodnika. Od 87 minuty Mieszko Gniezno, musiało radzić sobie w sobotni mecz w dziesiątkę gdyż plac gry musiał opuścić Miłosz Brylewski, który w wyniku dwóch żółtych kartek został ukarany przez sędziego prowadzącego to spotkanie czerwoną.  Wynik meczu nie uległ już do końca zmianie. I Centra Ostrów Wielkopolski pokonała Mieszko Gniezno w stosunku 2:0, Była to druga wyjazdowa porażka podopiecznych Przemysława Urbaniaka w trwającym sezonie 2021/2022. Pierwszą biało-niebiescy doznali w Słupcy przegrywając z miejscowym SKP w stosunku 1:0.

Teraz zespół prowadzony przez Przemysława Urbaniaka, czeka spotkani ligowe na własnym boisku przy ulicy Strumykowej 8. W sobotę o godzinie 16.00 biało-niebiescy zmierzą się z ekipą Korony Piaski.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Łukasz Bogajewski ( 78’ Kacper Zimmer), Dawid Urbaniak, Michał Steinke, Aleksander Pawlak (65’ Jakub Poterski), Adrian Krupka, Miłosz Brylewski, Dawid Radomski, Adrian Franczak, Dawid Piskuła (46’ Nikodem Szociński), Adam Konieczny

Roman Strugalski/ foto archiwum SportGniezno.pl

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,mieszko-gniezno-przegrywa-wyjazdowy-mecz-z-centra-ostrow-wielkopolski.html