Mieszko Gniezno wydarł rzutem na taśmę komplet punktów w Gołuchowie

2023-11-25

Mimo że I runda sezonu zasadniczego w ubiegły weekend w rozgrywkach wielkopolskiej IV lidze ARTBUD sezonu 2023/2024 dobiegła końca. Nie oznaczało to że seniorzy Mieszka Gniezno, po niej zawieszą buty na kołkach i udadzą się na zasłużone urlopy.

Nic z tych rzeczy. Wydział Gier WZPN w Poznaniu, bowiem w ostatnim czasie zadecydował że w weekend 25-26 listopada drużyny uczestniczące w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi ARTBUD ostatni raz w dobiegającym do końca roku 2023 zawalczą jeszcze o punkty ligowe rozgrywając pierwszą kolejkę z rundy wiosennej czyli awansem. W tym przypadku zespół Mieszka Gniezna, w ramach wytycznych Wydziału Gier WZPN w Poznaniu w sobotę 25 listopada udał się  do Gołuchowa gdzie w pierwszym meczu z rundy rewanżowej walczył o ligowe punkty z tamtejszą drużyną Ludowego Klubu Sportowego. Obu drużynom o punkty ligowe dane było już walczyć na froncie czwartoligowym w sezonie 2023/2024 a było to w pierwszej kolejce w dniu 5 sierpnia. Na inauguracje sezonu 2023/2024 zespół Mieszka Gniezno podejmował drużynę LKS Gołuchów. Podopieczni Przemysława Urbaniaka i jego asystenta Tomasza Bzdęgi, zaliczyli przysłowiowy falstart przegrywając spotkanie na własnym trenie z LKS Gołuchów w stosunku 4:0. Tamte spotkanie z początku sezonu pomiędzy obiema drużynami należy odkreślić grubą czarną kreską. Smaczkowi sobotniemu spotkaniu dodawał fakt iż oba zespoły przed tą potyczką piłkarską dzieliła różnica pięciu punktów co zapowiada zaciętą walkę o pierwsze punkty wiosenne mimo że zostaną one zdobyte jesienią. Jak z tego wynikało w sobotę zapowiadało się bardzo ciekawa spotkanie pomiędzy obiema drużynami, mimo że faworytem meczu z tytułu wyższej pozycji w ligowej tabeli byli gołuchowianie. Ostatecznie gnieźnianom udało się zrewanżować drużynie LKS Gołuchów, za porażkę odniesioną na inaugurację sezonu 2023/2024. I po dość zaciętym spotkaniu podopieczni spółki trenerskiej Przemysław Urbaniak i Tomasz Bzdęga, ograli na własnym trenie Ekipę Żubra w stosunku 2:1 lecz w tym przypadku nie liczyła się ilość zdobytych bramek a pełna pula punktów wywiezionych po sobotnim meczu z Gołuchowa przez zespół Mieszka Gniezno. Tym samym seniorzy Mieszka Gniezno, odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu a pierwsze z rundy rewanżowej oby tak na wiosnę.

Przechodząc jednak do konkretów czyli wydarzeń boiskowych w spotkaniu LKS Gołuchów z Mieszkiem Gniezno. To gnieźnianie spotkanie podobnie jak poprzednie dwa zakończone wygranymi rozpoczęli od szybko zdobytego gola. W 10 minucie Dawid Urbaniak z narożnika boiska dograł piłkę w pole karne Gołuchowa a piłkę celnym uderzeniem głową skierował z 7 metra do bramki gospodarzy w ekipie biało-niebieskich Adam Konieczny. I zespół Mieszka Gniezno, wyszedł na prowadzenie 1:0, którego mimo przewagi optycznej drużyny z Gołuchowa  nie oddał do końca pierwszej połowy. Gołuchowianie wprawdzie po straconym golu stwarzali sobie okazje strzeleckie do zdobycia bramki, którą to wyrównali by stan sobotniego spotkania lecz nic z tego konkretnego nie wynikało. I Meszko Gniezno, na przerwę schodziło prowadząc 1:0. Tak nikłe prowadzenie gnieźnian zapowiadało że druga połowa będzie bardzo interesująca a co za tym idzie miejscowi będą dążyli do wyrównania stanu meczu.

I tak też się stało gdyż druga część sobotniego meczu w Gołuchowie, dla zespołu Mieszka Gniezno delikatnie mówiąc a zwłaszcza jej początek nie ułożył się po myśli sztabu szkoleniowego biało-niebieskich. W 50 minucie gospodarze zdobyli gola doprowadzając tym samym do wyrównania stanu meczu 1:1. W polu karnym Mieszka zawodnika z Gołuchowa faulował Adrian Franczak a podyktowany rzut karny na bramę w ekipie gospodarzy zamienił Piotr Dolata. Po zdobytej bramce kontaktowej gospodarze ruszyli jak się można było spodziewać  zdecydowanie na bramkę gnieźnieńską dążąc do rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść. Na szczęście dobrze funkcjonująca obrona Mieszka Gniezno, jak i bramkarz biało-niebieskich Patryk Szafran nie dopuścili w kolejnych minutach do zdobycia drugiej bramki przez gospodarzy, którą to miejscowi wyszli by na prowadzenie. I kiedy wydawało się że remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli przez oba zespoły zakończy się to sobotnie spotkanie. W doliczonym czasie gry i po niesamowicie emocjonującej końcówce mieszkowcy w doliczonym czasie gry 90+2  zdobyli bramkę na wagą zwycięstwa i trzech punktów. Gola przysłowiowym rzutem na taśmę dla biało-niebieskich z podyktowanego rzutu karnego po wcześniejszym faulu w polu karnym gospodarzy na Dawidzie Urbaniaku zdobył Kacper Zimmer.
Tym samym mecz w Gołuchowie zakończył się zasłużonym zwycięstwem Mieszka Gniezno w stosunku 2:1.

Teraz zespół seniorów Mieszka Gniezno, przejdzie okres roztrenowania po którym to piłkarze biało-niebieskich udadzą się na zasłużony wypoczynek. Do treningów przygotowujących do rundy rewanżowej mieszkowcy powrócą z początkiem stycznia 2024 roku.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran,  Maciej Paschke, Miłosz Brylewski, Dawid Urbaniak, Michał Steinke, Jakub Poterski (67' Tomasz Kaźmierczak), Stanisław Piotrowski (75' Jakub Hoffmann), Krzysztof Wolkiewicz, Adrian Franczak, Kacper Zimmer.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
7.  Wiara Lecha Poznań 18 27 8 3 7 31-28 5 0 4 19-17 3 3 3 12-11 1 3 1 0 0 5-1
8.  Centra Ostrów Wielkopolski 18 27 8 3 7 34-35 6 1 3 22-15 2 2 4 12-20 1 0 0 0 1 1-5
9.  LKS Gołuchów 18 25 7 4 7 32-33 3 1 5 14-18 4 3 2 18-15
10.  Victoria Września 17 24 7 3 7 38-31 4 1 3 22-11 3 2 4 16-20
11.  Jarota Jarocin 18 23 6 5 7 34-34 4 2 2 19-11 2 3 5 15-23 1 3 1 0 0 2-0
12.  Mieszko Gniezno 18 23 7 2 9 30-34 4 1 4 15-17 3 1 5 15-17 1 0 0 0 1 0-2
13.  Polonia Chodzież 18 21 6 3 9 22-35 3 1 2 12-13 3 2 7 10-22
14.  Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 18 16 4 4 10 19-29 2 2 5 14-14 2 2 5 5-15
15.  Polonia 1908 Marcinki Kępno 18 15 3 6 9 20-36 1 4 3 9-13 2 2 6 11-23
16.  Tarnovia Tarnowo Podgórne 17 14 4 2 11 24-32 3 2 5 15-16 1 0 6 9-16
17.  Korona Piaski 18 12 3 3 12 25-43 1 2 7 16-24 2 1 5 9-19 1 3 1 0 0 2-0
18.  Pogoń Łobżenica 18 12 3 3 12 27-61 3 1 5 16-25 0 2 7 11-36 1 0 0 0 1 0-2