Mieszko Gniezno wygrywa w Gdyni z tamtejszym Bałtykiem

2019-09-28

Bardzo dobre wieści mamy dla sympatyków drużyny seniorów Mieszka Gniezna, którzy w sobotni wieczór 28 września mierzyła się w Gdyni w ramach dziesiątej kolejki ligowej III ligi grupy 2 z tamtejszym zespołem Bałtyku.

Spotkanie, do którego doszło na boisku stadionu Narodowego Rugby posiadającą sztuczną a nie naturalną nawierzchnię trawiastą zakończyło się po dość zaciętym meczu momentami nawet przebiegającym pod dyktando Mieszka zwycięstwem podopiecznych Mariusza Bekasa w stosunku 1:0. Wynik sobotniej potyczki pilarskiej pomiędzy Bałtykiem Gdynia a Mieszkiem Gniezno, został ustalony w drugiej połowie spotkania gdyż w pierwszych czterdziestu pięciu minutach odnotowano wynik bezbramkowy chociaż oba zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji strzeleckich do zdobycia bramki, po której to jeden lub drugi zespół wyszedł by na prowadzenie. Jedyny gol w całym spotkaniu padł w końcówce meczu. Gola na wagę zwycięstwa i trzech punktów dla Mieszka Gniezno, zdobył chwilę wcześniej wprowadzony do gry Krzysztof Bartoszak. Napastnik biało-niebieskich bramkę zdobył w 82 minucie gry kiedy to po wykonywanym rzucie rożnym przez Mateusza Roszaka wpakował ją do bramki swojego rywala z ostrego konta będą przed golkiperem Bałtyku Gdynia w odległości trzeciego metra. Na koniec należy nadmienić iż od 88 minuty zespół Mieszka Gniezno, mecz w Gdyni kończył w dziesiątkę bowiem w wyniku drugiej żółtej kartki Mateusz Roszak ujrzał czerwoną i musiał opuścić plac gry. Mimo braku jednego zawodnika podopieczni Mariusza Bekasa, wynik dowieźli do końca przez co do Gniezna wracali jak zwycięzcy sobotniego meczu w stosunku 1:0.

Skład Mieszka Gniezno:  Sławomir Janicki, Hubert Kantorowski, Michał Steinke, Sebastian Golak, Radosław Jasiński, Krzysztof Biegański, Bartosz Kalupa, Tomasz Bzdęga, Mateusz Roszak, Radosław Mikołajczak, Łukasz Zagdański.

Zawodnicy rezerwowi: Jakub Woźniak, Krzysztof Bartoszak, Adrian Kaliszan, Damian Sędziak, Jakub Hoffmann, Łukasz Bogajewski, Filip Fiborek.