Pracowity tydzień mają obecnie piłkarze Mieszka Gniezno. Po niedzielnej potyczce ligowej, teraz przyszedł czas na środowy mecz w Pucharze Polski. Rywalem podopiecznych Mariusza Bekasa będzie w wyjazdowym spotkaniu ligowy rywal – Unia Swarzędz.
Bez wątpienia konfrontacja swarzędzko – gnieźnieńska jest najciekawszą parą tej fazy pucharowych zmagań na szczeblu strefy poznańskiej. Zmierzą się w niej dwie czołowe drużyny grup północnej IV ligi, które zaliczają się do faworytów zarówno rywalizacji ligowej jak i pucharowej. Jednak los tak zrządził, że już po pierwszym spotkaniu któraś z ekip będzie musiała pożegnać się z marzeniami o występie w europejskich pucharach... A mimo wszystko warto bo przecież nie trzeba najwierniejszym sympatykom futbolu w Gnieźnie przypominać, że w swojej historii mieliśmy swoje pięć minut w pucharowych zmaganiach. Choćby w 1989 roku dotarliśmy do ćwierćfinału, a w 2006 do 1/8 finału szczebla centralnego. Mecze z Legią Warszawa i Górnikiem Zabrze na zawsze zostaną w pamięci sympatyków klubu ze Strumykowej i wydaje się, że nikt nie miałby nic przeciwko aby tamte sukcesy powtórzyć....
Kwestią, która budzi wątpliwości jest z pewnością to jak trenerzy obu zespołów podejdą do środowego meczu tj. czy zdecydują się na grę w optymalnym składzie, czy dadzą szansę dublerom. W szeregach Mieszka na pewno nie będą mogli zagrać Tomasz Kaźmierczak i Damian Pawlak. Ten pierwszy odczuwa skutki zderzenia z bramkarzem Huraganu Pobiedziska, a ten drugi nie jest jeszcze w 100 % zdolny do gry.
Przypomnijmy, że obie drużyny mają już za sobą spotkanie w rozgrywkach ligowych. W sierpniu, na stadionie w Gnieźnie, lepsza okazała się drużyna z Grodu Lecha, która wygrała 3:0 po trafieniach Tomasza Bzdęgi, Adriana Bartkowiaka i Marcina Trojanowskiego.
Środowy mecz poprowadzi jako arbiter główny Szymon Lizak, a pierwszy gwizdek rozlegnie się o godzinie 16.30. Zwycięzca uzyska awans do IV rundy, która odbędzie się za dwa tygodnie. Wygrany meczu Unia – Mieszko zagra wówczas z tryumfatorem pojedynku Olimpia Poznań – Piast Kobylnica.
Źródło – Mieszko Gniezno
Zobacz również