Mieszko gromi Concordię

2017-06-16

Wysokie wyjazdowe zwycięstwo odnieśli w świąteczny czwartek piłkarze Mieszka Gniezno. Biało-niebiescy 15 czerwca rozgromili w Murowanej Goślinie tamtejszą Concordię 6:0 odnosząc tym samym dziewiąte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach grupy wschodniej poznańskiej klasy okręgowej.

Czwartkowe spotkanie odbywało się w bardzo trudnych warunkach boiskowych, na murawie która nie sprawiała żadnej przyjemności z gry w piłkę. Mimo tego goście od samego początku narzucili szybkie tempo i całkowicie dominowali nad gospodarzami. Już w pierwszym kwadransie mieszkowcy mieli kilka znakomitych okazji bramkowych ale dobrze między słupkami Concordii spisywał się Wojciech Frąckowiak. Worek z golami otworzył się dopiero w 28 minucie kiedy to Tomasz Bzdęga strzałem głową trafił do siatki i gnieźnianie wyszli na prowadzenie. Cztery minuty potem w sytuacji sam na sam z Frąckowiakiem znalazł się Tomasz Kaźmierczak i piłka drugi raz wylądowała w siatce miejscowych. Tuż przed przerwą padła jeszcze jedna bramka. W 43 minucie nieporozumienie bramkarza z obrońcą Concordii wykorzystał Tomasz Kaźmierczak, który głową skierował futbolówkę do bramki ustalając tym samym wynik pierwszej części na 3:0 dla Mieszka.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, a na kolejnego gola czekaliśmy do 63 minuty. Wtedy to golkipera gospodarzy pokonał ponownie Tomasz Bzdęga (na zdjęciu z lewej). Pomocnik biało-niebieskich wpisał się na listę strzelców jeszcze dwa razy. Najpierw w 67 minucie, a następnie w 70 minucie kompletując tym samym pierwszy hattrick w historii swoich występów w Mieszku. W ostatnich dwudziestu minutach mieszkowcy mieli wiele bardzo dogodnych okazji bramkowych, ale żadnej z nich nie wykorzystali i mecz zakończył się wynikiem 6:0.

Teraz przed podopiecznymi Mariusza Bekasa jeszcze ostatni występ w rozgrywkach poznańskiej „okręgówki”, w niedzielę 18 czerwca w derbowej konfrontacji rywalem będzie Vitcovia Witkowo. Początek tego pojedynku, do którego dojdzie w Gnieźnie zaplanowano na godzinę 16.00.

Bramki: Tomasz Bzdęga 4x (27, 63, 67, 70), Tomasz Kaźmierczak 2x (32, 43) – dla Mieszka

„Mieszko”: Patryk Szafran – Łukasz Mokrzycki (55 Paweł Siwka), Michał Steinke, Adrian Bartkowiak, Damian Garstka – Michał Wiśniewski (61 Filip Kruczyński), Dawid Urbaniak, Tomasz Bzdęga, Jacek Kopaniarz (46 Oskar Wegnerski) – Wojciech Gąsiorowski (55 Robert Pepliński), Tomasz Kaźmierczak