Mieszko gromi Starogard Gdański w dobrym stylu

2019-09-14

Ostre strzelanie urządzili sobie w sobotnie popołudnie 14 września piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. Podopieczni Mariusza Bekasa pokonali na stadionie przy ulicy Strumykowej KP Starograd Gdański 5:1. Tym cenniejsza wygrana, gdyż odniesiona w osłabieniu.

Początek sobotniego meczu należał do gospodarzy, którzy całkowicie panowali nad tym co działo się na murawie. Efektem przewagi biało-niebieskich był gol w 15 minucie autorstwa Radosława Mikołajczaka. Pomocnik biało-niebieskich wyprowadził szybki kontratak i znajdując się przed polem karnym gości, zdecydował się na uderzenie po ziemi, które zaskoczyło Patryka Kotłowskiego i piłka wylądowała w siatce. Sześć minut później, po centrze Mikołajczaka, bardzo groźnie uderzył Krzysztof Biegański, ale piłka po jego mocnym strzale przeszła tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką bramki KP. W 35 minucie Krzysztof Biegański zacentrował przed bramkę gości, a tam skutecznym uderzeniem głową popisał się Łukasz Zagdański, który ulokował piłkę w siatce. Goście zaatakowali w ostatnich minutach i w doliczonym czasie gry byli bliscy zdobycia gola kontaktowego. Na szczęście do zagranej wzdłuż pustej bramki Mieszka futbolówki, nie zdążył Konrad Rudnicki i na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 2:0 dla gnieźnian.

Na początku drugiej połowy goście ostro ruszyli do odrabiania strat i szybko chcieli wykorzystać uśpienie gospodarzy dwubramkowym prowadzeniem. Namacalnym efektem inicjatywy gości była niezliczona ilość rzutów rożnych wykonywanych w pierwszym kwadransie drugiej odsłony. W 57 minucie sam przed Janickim znalazł się Rudnicki, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, a jak już strzelił to zrobił to bardzo słabo. Sześć minut potem mieszkowcy zdobyli trzeciego gola. Po centrze w pole karne KP znowu najprzytomniej odnalazł się Łukasz Zagdański i uderzeniem głową pokonał Jakuba Michałowskiego. W 68 minucie przyjezdni poczuli wiatr w żagle, po tym jak Filip Sosnowski strzałem sprzed pola karnego nie dał szans Sławomirowi Janickiemu. Goście w tym momencie zaatakowali jeszcze mocniej, ale niewiele z tego wynikało. Końcówka tego meczu należała natomiast do podopiecznych Mariusza Bekasa. W 82 minucie szansę miał Filip Fiborek, ale jego uderzeniem poszybowało nad bramką KP. Sześć minut potem centrę Mateusza Roszaka na gola zamienił Adrian Kaliszan, który uderzeniem głową wykorzystał błąd bramkarza ze Starogardu Gdańskiego i podwyższył prowadzenie Mieszka na 4:1. W 90 minucie w zamieszaniu pod bramką KP i uderzeniu Bartosza Kalupy futbolówkę odbił Michałowski, a dobijający Łukasz Bogajewski trafił w poprzeczkę. Wynik tego meczu ustalił w drugiej minucie doliczonego czasu gry Krzysztof Bartoszak, który wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości po akcji Krzysztofa Biegańskiego zdobywając tym samym pierwszego ligowego gola w barwach Mieszka. Krótko po tym golu arbiter zakończył mecz, którego wynik i gra może satysfakcjonować kibiców biało-niebieskich, tym bardziej, że trener Bekas nie mógł skorzystać dzisiaj z usług kontuzjowanych Damiana Sędziaka i Tomasza Bzdęgi.

Była to szósta wygrana Mieszka w tym sezonie, po której gnieźnianie umocnili się w czołówce klasyfikacji. Za tydzień zespół Mieszka Gniezno, czeka daleki wyjazd do Koszalina na spotkanie z Gwardią. Pojedynek ten odbędzie się w sobotę 21 września o godzinie 17.00.

Bramki: Łukasz Zagdański 2x (35, 63), Radosław Mikołajczak (15), Adrian Kaliszan (88), Krzysztof Bartoszak (90+2) – dla Mieszka, Filip Sosnowski (68) – dla KP

Sędziował: Krzysztof Kanclerz (Bydgoszcz)

Widzów: 300

Skład Mieszka Gniezno: Sławomir Janicki – Hubert Kantorowski, Sebastian Golak, Michał Steinke (81 Adrian Kaliszan), Radosław Jasiński – Krzysztof Biegański, Bartosz Kalupa, Mateusz Roszak, Damian Pawlak (80 Krzysztof Bartoszak), Radosław Mikołajczak (75 Filip Fiborek) – Łukasz Zagdański

Żółte kartki: Filip Sosnowski (KP), Sebastian Golak, Bartosz Kalupa, Radosław Mikołajczak, Damian Pawlak (Mieszko)

Mieszko Gniezno/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ