Mieszko I Gniezno pokonuje Mieszko II Gniezno

2015-04-23

W dniu 21 kwietnia na boisku ORLIK przy ulicy Wrzesińskiej, kolejny mecz w poznańskiej lidze Orlik E2 gr. 2 rozegrali zawodnicy KS Mieszko I Gniezno i KS Mieszko II Gniezno (rocznik 2005).

Spotkanie to zakończyło się wysokim zwycięstwem 5:0 dla zawodników Mieszka I Gniezno. Pierwsza połowa obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych, już w pierwszej minucie meczu bramkę dla pierwszego zespołu mógł zdobyć Mikołaj Sekulski, który minimalnie strzelił obok słupka rywali. Następne minuty to skuteczna gry zawodników Mieszka I , którzy zdobyli w pierwszej połowie dwie bramki. Pierwszą z nich zdobył Tomasz Światłowski z rzutu karnego, a kilka minut później po dokładnym podaniu Jakuba Skolasińskiego bramkę zdobył Mikołaj Sekulski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0.

Początek drugiej połowy również należał do drużyny Mieszka I już w pierwszej minucie zawodnicy  pierwszego zespołu podwyższyli wynik spotkania na 3:0 po dośrodkowaniu Tomasza Światłowskiego bramkę zdobył Jakub Budziszewski.
Zawodnicy Mieszka I strzelili jeszcze dwie bramki w tej połowie. W 14 minucie tej połowy po dobrym zagraniu piłki przez Mikołaja Sekulskiego bramkę zdobył Tomasz Światłowski.

Pomimo dużej przewagi zawodników Mieszka II, nie udało im się zdobyć bramki gdyż na jej drodze stawał bramkarz Mieszka I Bartosz Rynarzewski. Na cztery minut do końca piątą bramkę zdobył po podaniu Dawida Jóźwiaka Mikołaj Sekulski.

KS Mieszko I Gniezno – KS Mieszko II Gniezno  5:0 (2:0)