Mieszko lepszy od Jaroty

2019-08-31

Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka wygrali w meczu derbowym z Jarotą Jarocin 3:1 i umocnili się na pozycji wicelidera grupy 2 III ligi. Do spotkania w ramach szóstej już kolejki nowego sezonu 2019/2020 doszło w sobotnie popołudnie 31 sierpnia w Gnieźnie.

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla gospodarzy, którzy już w 2 minucie za sprawą Radosława Mikołajczaka wyszli na prowadzenie. Potem nieco więcej z gry mieli gnieźnianie ale dopiero po dwudziestu minutach kibice oglądali sytuację pod bramką Jaroty. Przed szansą stanął Damian Sędziak posyłając futbolówkę obok bramki. W 32 minucie Sebastiana Kmiecika próbował zaskoczyć Krzysztof Bartoszak, jednak golkiper gości był na posterunku. W 38 minucie okazję miał Mikołaj Łopatka, na szczęście dla biało-niebieskich jego uderzenie przeszło obok bramki biało-niebieskich. Dwie minuty potem po podaniu Krzysztofa Biegańskiego, w dogodnej sytuacji znalazł się Bartoszak. Uderzenie byłego napastnika Jaroty poszybowało jednak nad poprzeczką. W 43 minucie gnieźnianie zdołali znaleźć drugi raz drogę do siatki Jaroty. Po centrze Biegańskiego, po krótko rozegranym rzucie rożnym, najwyżej w polu karnym podopiecznych Piotra Garbarka wyskoczył Łukasz Zagdański i celnym uderzeniem głową ustalił wynik pierwszej części na 2:0 dla Mieszka.

W drugiej połowie inicjatywę posiadali goście z Jarocina. Kibice ożywili się dopiero w 70 minucie kiedy to Marcin Tomaszewski uderzał z rzutu wolnego. W tym przypadku Kmiecik zdołał jednak złapać piłkę. Dwie minuty później Krzysztof Biegański przedarł się wzdłuż linii końcowej i zagrał piłkę wzdłuż bramki gości. Na „długim” słupku znalazł się Łukasz Bogajewski, który dopełnił formalności i gospodarze prowadzili już 3:0. W 75 minucie piłkę z siatki musiał niestety wyjmować Sławomir Janicki, po strzale Mikołaja Łopatki i rykoszecie od jednego z defensorów Mieszka. W końcówce gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia i mecz zakończył się wygraną podopiecznych Mariusza Bekasa 3:1.

Wygrana ta umocniła gnieźnian na drugiej pozycji w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Za tydzień biało-niebieskich czeka szalenie trudny mecz wyjazdowy w Kaliszu z KKSem 1925.

Bramki: Radosław Mikołajczak (2), Łukasz Zagdański (43), Łukasz Bogajewski (72) – dla Mieszka
Mikołaj Łopatka (75) – dla Jaroty

Sędziował: Dawid Maciejewski (Poznań)

Widzów: 400

Skład Mieszka Gniezno: Sławomir Janicki, Marcin Tomaszewski, Adrian Kaliszan, Sebastian Golak, Radosław Jasiński, Damian Sędziak (52 Bartosz Kalupa), Filip Fiborek, Tomasz Bzdęga (29 Krzysztof Biegański), Łukasz Zagdański (78 Jakub Hoffmann), Radosław Mikołajczak (66 Łukasz Bogajewski), Krzysztof Bartoszak

Żółte kartki: Bartosz Kalupa, Łukasz Bogajewski (Mieszko), Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Dawid Idzikowski (Jarota)

Mieszko Gniezno/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ