Mieszko pewnie wgrywa z Piastem Kobylnica

2017-04-29

Kolejne pewne zwycięstwo na własnym stadionie odnieśli w sobotę 29 kwietnia piłkarze Mieszka Gniezno. Biało-niebiescy pokonali w ramach trwającej rundy rewanżowej sezonu 2016/2017 w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód zespół Piasta Kobylnica 3:0 i umocnili się tym samym na pozycji lidera swojej grupy.

Pojedynek z dziesiątym w tabeli Piastem nie był jednak łatwą przeprawą dla podopiecznych Mariusza Bekasa. Na szczęście zaczęło się bardzo pomyślnie, bo już w 4 minucie piłka zatrzepotała w siatce bramki Bartosza Kowalskiego. Wzdłuż bramki gości mocną piłkę posłał Tomasz Bzdęga, a „zamykający” cała sytuację na długim słupku Wojciech Gąsiorowski wpakował ją do bramki. Potem inicjatywa należała do gospodarzy, ale przyjezdni bardzo umiejętnie nie dopuszczali do groźnych okazji pod swoją bramką. W 22 minucie szybki kontratak w wykonaniu Piasta zakończył się sytuacją stuprocentową Mateusza Sobkowiaka. Pomocnik gości znalazł się sam przed pustą bramką Mieszka, jednak w ostatniej chwili jego uderzenie zablokował Damian Garstka i piłka poszybowała nad poprzeczką. Sześć minut potem gnieźnianie zdobyli drugiego gola. Sam na sam z Kowalskim znalazł się Jacek Kopaniarz, jego uderzenie obronił golkiper gości ale piłka spadła pod nogi nadbiegającego Tomasza Bzdęgi i było 2:0. Dziesięć minut potem kapitalną okazję do zdobycia gola mieli rywale. Tym razem jednak popisał się Paweł Beser, który wygrał pojedynek sam na sam z Markiem Kulczakiem. Na przerwę oba zespoły schodziły z dwubramkowym prowadzeniem Mieszka.

W drugiej odsłonie mieszkowcy nie rzucili się z motyka na słońce, tylko umiejętnie odpierali ataki Piasta. Kilka minut po wznowieniu gry stuprocentową sytuację zaprzepaścił Jacek Kopaniarz, który z kilku metrów zamiast do siatki strzelił tuż nad bramką. W 67 minucie padła trzecia bramka w tym spotkaniu. Oskar Wegnerski wymanewrował w polu karnym jednego z defensorów gości i podał do Tomasza Bzdęgi, który strzałem od słupka pokonał Bartosza Kowalskiego. W kolejnych minutach niewiele interesującego działo się na murawie i ostatecznie podopieczni Mariusza Bekasa pewnie pokonali rywala z Kobylnicy 3:0, odnosząc tym samym czternaste zwycięstwo w tym sezonie.

A już w środę drużynę Mieszka Gniezno czeka kolejny mecz, tym razem wyjazdowy. W Jarosławcu gnieźnianie zagrają z tamtejszym Orkanem.

Bramki: Tomasz Bzdęga 2x (28, 67), Wojciech Gąsiorowski (4) – dla Mieszka

„Mieszko”: Paweł Beser – Damian Garstka, Michał Steinke, Dawid Urbaniak, Łukasz Mokrzycki – Michał Wiśniewski (68 Robert Pepliński), Mikołaj Zawadka, Tomasz Bzdęga, Oskar Wegnerski (78 Adrian Franczak) – Jacek Kopaniarz (62 Tomasz Kaźmierczak), Wojciech Gąsiorowski (71 Paweł Siwka)

DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Mieszko Gniezno 19 46 14 4 1 60-12 9 1 0 38-6 5 3 1 22-6
2.  Wiara Lecha Poznań 19 42 13 3 3 54-25 8 1 1 32-13 5 2 2 22-12
3.  Vitcovia Witkowo 19 38 11 5 3 40-17 7 3 0 23-6 4 2 3 17-11
4.  Zjednoczeni Trzemeszno 20 34 9 7 4 36-22 7 2 1 26-11 2 5 3 10-11 1 3 1 0 0 1-0
5.  TPS Winogrady (Poznań) 19 34 11 1 7 45-22 7 1 2 26-8 4 0 5 19-14 1 0 0 0 1 0-1
13.  Wielkopolska Komorniki 19 16 5 1 13 30-50 4 0 6 18-25 1 1 7 12-25
14.  Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań 19 10 2 4 13 18-46 1 4 5 13-20 1 0 8 5-26
15.  Pelikan Niechanowo 20 4 1 1 18 14-66 0 1 9 6-33 1 0 9 8-33