Mieszko podsumował sezon 2017!

2017-11-30

W ostatni czwartek listopada w Urzędzie Miasta Gniezno, doszło do konferencji prasowej podczas, której Miejski Klub Sportowy ,,Mieszko” Gniezno, podsumował bardzo udany dla siebie dobiegający rok 2017 pod względem sportowym oraz obecne funkcjonowanie klubu z ulicy Strumykowej.

W konferencji, na którą zostali zaproszeni dziennikarze z lokalnych mas mediów, udział wzięli zastępca Prezydenta Miasta Gniezna – Michał Pawłowski, Prezes MKS Mieszko Gniezno – Maciej Ciesielski, trener pierwszego zespołu Mieszka – Mariusz Bekas oraz koordynator grup młodzieżowych klubu z ulicy Strumykowej – Wojciech Gąsiorowski. 
 
Podczas czwartkowej konferencji, działacze Miejskiego Klubu Sportowego "Mieszko" Gniezno miedzy innymi  podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat obecnego funkcjonowania klubu, oraz bardzo dobrego wyniku  zespołu seniorów w zakończonej rundzie sezonu zasadniczego w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupy północnej , w których  w 17. meczach nie zaznali goryczy porażki. 
 
Otwierając konferencje prasową zastępca Prezydenta Miasta Gniezna – Michał Pawłowski stwierdził między innymi, iż początek zimy to dobry czas na podsumowania, ale również na wyrażenie swoich indywidualnych opinii tego, co do tej pory udało się dokonać zawodnikom i działaczom klubu Mieszka po dwuletniej konsolidacji wszystkich środowisk piłkarskich w Gnieźnie, a co po wielu spotkaniach zostało dopięte i przynosi bardzo dobry wynik, który przekłada się na wspaniałe wyniki sportowe pierwszego zespołu Mieszka jak i młodzieży klubu z ulicy Strumykowej. 
 
Po zastępcy Prezydenta Miasta Gniezna, głos zabrał Prezes Mieszka Gniezno – Maciej Ciesielski, który w swojej wypowiedzi zaprezentował jak wygląda obecnie ,,nowa jakość klubu”  polegająca na  poprawieniu  działalności struktur klubu z ulicy Strumykowej a skończywszy na poprawieniu elementów wizualnych. Jak stwierdził Maciej Ciesielski – Nie ukrywam że symbolem zmian niewątpliwie jest zmiana herbu klubowego, który  jest symbolem pewnej nowej jakości. Dzięki temu, że dobrze rozwija się szkolenie dzieci i młodzieży, to również rozwijamy przez to także strukturę drużyn seniorów, co świadczyć o tym iż idziemy w dobrym kierunku i mam nadzieję, że widać to na zewnątrz. Nie ukrywał że dzięki tym zmianom na mecze zespołu seniorów przychodzi bardzo dużo liczba kibiców. Rekordem  pod tym względem był mecz z Tarnovią Tarnowo Podgórne, który oglądnęła 1300 osób. Jak przyznał prezes Ciesielski, priorytetem dla klubu oraz jego działaczy jest także prawidłowe szkolenie dzieci i młodzieży gdzie pod tym względem klub Mieszko jest jednym z czołowych klubów w Polsce.
 
Podczas czwartkowej konferencji głos zabrał również trener pierwszego zespołu Mieszka Gniezno - Mariusz Bekas, który przyznał miedzy innymi: - Jako szkoleniowiec pierwszego zespołu nie mogę powiedzieć złego słowa o każdym z swoim podopiecznych. Zawodnicy wypełnili w 100% założenia postawione przed nimi przed rozpoczęciem rundy jesiennej sezonu 2017/2018 co przełożyło się na wspaniały wynik całego zespołu. Wynik, jaki osiągnął zespół w postaci 17. meczów bez porażki nie zdarza się często w skali nawet rozgrywek prowadzonych w kraju. Osiągnięty tak dobry wynik to pewne zobowiązanie ażeby go powtórzyć na wiosnę i do tego celu będziemy dążyli ażeby zakończyć sezon awansem do III ligi. Zdaję sobie jednak sprawę że każda drużyna, z którą będziemy musieli się zmierzyć w rundzie rewanżowej sezonu 2017/20218, będzie chciała nam odebrać punkty, a my będziemy musieli się prezentować na najwyższym poziomie umiejętności, aby tę serię podtrzymywać. Na koniec szkoleniowiec pierwszego zespołu dodał iż prowadzenie klubu w tej nowej formie, w jakiej obecnie funkcjonuje, sprawiło iż do Gniezna wróciło kliku zawodników, którzy byli wychowankami a którzy odeszli z Mieszka w jego trudnym okresie, jaki przechodził on przed kilku laty. 
 
Jak wspominaliśmy wcześniej Mieszko Gniezno, stawia na odpowiednie szkolenie dzieci i młodzieży, na którym w przyszłości chce oprzeć trzon pierwszej drużyny. Jak stwierdził z ostatnich mówców koordynator do spraw młodzieży Mieszka Gniezno – Wojciech Gąsiorowski – Obecnie w klubie  najmłodszą grupą są chłopcy z rocznika 2013 i 2014. Klub za sobą ma również pierwszy nabór do projektu "Mały Książę Mieszko" w ramach, którego zajęcia z piłki nożnej oraz tenisa ziemnego odbywają się dwa razy w ciągu tygodnia i mają one na celu rozwój ich kondycji. Stasi piłkarze z pozostałych grup młodzieżowych mają znjęca z swoimi szkoleniowcami w wyznaczonych wcześniej terminach.  W klubie jest obecnie 12 zespołów, które biorą udział w rozgrywkach ligowych organizatorem, których jest Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu. Jak z tego wynika rozwój młodych talentów Mieszka Gniezno idzie we właściwym kierunku. 
 
Roman Strugalski + foto 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,mieszko-podsumowal-sezon-2017.html