Mieszko pokonał drugoligowy Rozwój

2018-02-14

Po dwóch porażkach w meczach sparingowych, w środowe popołudnie 14 lutego piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka sprawili niespodziankę pokonując w Grodzisku Wielkopolskim drugoligowy Rozwój Katowice 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo pomyślnie dla ekipy Mieszka, gdyż już w 9 minucie Krzysztof Wolkiewicz znalazł się sam przed Bartoszem Golikiem i uderzeniem po ziemi wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. W kolejnych fragmentach mecz był wyrównanym widowiskiem. Rozwój zagrażał przeważnie po stałych fragmentach gry wykonywanych przez doświadczonego Seweryna Gancarczyka, z kolei Mieszko miał znakomitą okazję do podwyższenia prowadzenia w 37 minucie. Wtedy to Krzysztof Wolkiewicz nie zdążył wepchnąć futbolówki toczącej się wzdłuż pustej bramki katowiczan.

Początek drugiej odsłony to nadal wyrównana gra z obu stron. I kiedy nic nie wskazywało, że Rozwój może wyrównać stan meczu, w 84 minucie padł gol na remis. Adam Żak w trudnej sytuacji obrócił się z obrońcą Mieszka na plecach i pokonał bezradnego Dominika Nowickiego. Na szczeście trzy minuty potem, gnieźnian stać było jeszcze na jeden cios. Po bardzo ładnej akcji, jeszcze ładniejszym strzałem z linii pola karnego popisał się Gracjan Goździk i młody Bartosz Neugebauer musiał wyjmować piłkę z siatki.

Ostatecznie czwartoligowiec z Gniezna pokonał śląskiego drugoligowca 2:1 odnosząc tym samym trzecie sparingowe zwycięstwo w okresie zimowych przygotowań. Warto odnotować, że mieszkowcy wyglądali już dużo lepiej pod względem fizycznym, jak choćby w dwóch poprzednich test meczach, co bez wątpienia miało wpływ na jakość gry zaprezentowanej przez podopiecznych Mariusza Bekasa.

W najbliższą sobotę 17 lutego piłkarzy ze Strumykowej czeka kolejna sparingowa potyczka. Tym razem w Jarocinie z trzecioligowym Jarotą.

Bramki: Krzysztof Wolkiewicz (9), Gracjan Goździk (87) - dla Mieszka, Adam Żak (84) - dla Rozwoju

"Mieszko": Wiktor Beśka (46 Dominik Nowicki) - Marcin Tomaszewski, Adrian Bartkowiak, Michał Steinke (57 Dawid Urbaniak), Miłosz Brylewski (70 Adrian Kiełpiński) - Damian Pawlak (46 Gracjan Goździk), Dawid Radomski (57 Damian Garstka), Tomasz Bzdęga, Fabian Burzyński (60 Filip Kruczyński), Krzysztof Wolkiewicz (46 Michał Dreczkowski) - Tomasz Kaźmierczak