Mieszko przegrał futsalowe derby Wielkopolski w Obornikach

2016-03-13

W niedzielę, 13 marca, w Obornikach Wielkopolskich odbył się derbowy pojedynek w grupie północnej I ligi futsalu.

Miejscowy KS Futsal Oborniki podejmował  drużynę Mieszka Gniezno. Derbowej rywalizacji dodatkowego smaczku dodawał fakt, że oba zespoły sąsiadują w ligowej tabeli. Mieszkowcy przed tym spotkaniem plasowali  się na 7. pozycji mając w dorobku 24 punkty. O cztery oczka mniej posiadali na swym koncie oborniczanie zajmując 8. lokatę. Pierwszy mecz w Gnieźnie był bardzo wyrównany. Do przerwy mieliśmy remis 2:2, a ostatecznie gnieźnianie zwyciężyli zaledwie jedną bramką 4:3. Tym razem również długo utrzymywał się rezultat remisowy, ale końcówka spotkania wyraźnie należała do gospodarzy. Oborniczanie jako pierwsi objęli prowadzenie. Już w 1. minucie Mikołaj Orczykowski pokonał Dawida Kasprzyka posyłając piłkę do bramki między nogami gnieźnieńskiego bramkarza. W 14. minucie wyrównał Mariusz Sawicki i do przerwy był remis 1:1.  W drugiej połowie gra była w dalszym ciągu w miarę wyrównana, choć w pierwszych minutach po przerwie gospodarze ruszyli zdecydowanie do ataku.  Później było dużo walki w środku boiska, ale żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola. Kiedy  w 36. minucie  Mikołaj Siwecki pokonując Dawida Kasprzyka sprawił, że gospodarze ponownie objęli prowadzenie, gnieźnianie zdecydowali się na zastępowanie bramkarza w akcjach ofensywnych piątym zawodnikiem. Niestety, nie zdołali odrobić strat, a na domiar złego gospodarze dwukrotnie wykorzystali fakt, że bramka Mieszka była pusta podwyższając rozmiary zwycięstwa. Na listę strzelców najpierw, w 37. minucie, wpisał się Marek Majchrzak, a dwie minuty później Tomasz Wicberger ustalając wynik meczu na 4:1.

Futsal Oborniki - Mieszko Gniezno  4:1 (1:1)

Futsal Oborniki - Mikołaj Orczykowski - 1 (1’) Mikołaj Siwecki - 1 (36’), Marek Majchrzak - 1 (37’), Tomasz Wicberger - 1 (39’)

Mieszko Gniezno -  Mariusz Sawicki - 1 (14’)

Futsal Oborniki - Daniel Szepczyński, Bartosz Łeszyk, Mateusz Ostrowski, Mikołaj Orczykowski, Mikołaj Wicberger, Mikołaj Siwecki, Marek Majchrzak, Łukasz Laskowski, Tomasz Wicberger, Mikolaj Wicberger,  Jakub Krzyżanowski, Walczak

Mieszko Gniezno - Dawid Kasprzyk, Michał Wasielewski, Paweł Kaźmierczak, Dariusz Rychłowski, Mariusz Sawicki, Mikołaj Bereźnicki, Marcin Greser, Adam Heliasz, Filip Bartnicki, Adam Alamenciak, Adrian Dąbrowski, Damian Nowaczyk

W innych meczach 18. kolejki padły rezultaty

AZS Uniwersytet Warszawski - AZS WSIiU Malwee Łódź  5:0
Politechnika Gdańska  - MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:6
Unisław Team - TAF Unikat Toruń  14:1
AZS Uniwersytet Gdański - Constract Lubawa  5:2
Chemik Bydgoszcz - Elhurt-Elmet Helios Białystok  5:4

Mimo porażki w Obornikach gnieźnianie nie stracili zajmowanego przed meczem 7. miejsca w ligowej tabeli, ale oborniczanie zbliżyli się do nich na punkt. W najbliższą sobotę, 19 marca, w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego  w meczu 19. kolejki gnieźnianie podejmować będą drużynę Unikatu Toruń.