Mieszko w Piaskach zawalczy w sobotę o komplet punktów!

2022-04-21

W weekend 23-24 kwietnia dojdzie już do ósmej kolejki ligowej z rundy rewanżowej a 27 w sezonie 2021/2022 w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi ARTBUD.

W sobotę 23 kwietnia swój ósmy mecz z rundy rewanżowej rozegrają piłkarze drużyny seniorów Mieszka Gniezno. Tego dnia podopieczni Przemysława Urbaniaka i jego asystenta Tomasza Zakrzewskiego udadzą się do Piasków gdzie podejmowani będą przez zespół miejscowej Korony. Przypomnijmy iż w pierwszej potyczce piłkarskiej pomiędzy obiema drużynami, do której doszło w rundzie sezonu zasadniczego w Gnieźnie w ramach 8 kolejki ligowej w dniu 18 września  2021 roku górą byli zdecydowanie mieszkowcy, którzy pokonali zespół Korony Piski aż 7:2 mimo że po 9 minutach przegrywali 2:0 z swoim rywalem po golach zdobytych w 1 minucie przez Jakuba Nowaka i 9 minucie przez Piotra Sarbinowskiego. Po tym zimnym prysznicu podopieczni Przemysława Urbaniaka, szybko się otrząsnęli i ostro zabrali się do odrabiania strat i w kolejnym minutach pierwszej jak i drugiej połowy urządzili sobie festiwal strzelecki aplikując swojemu rywalowi siedem bramek nie tracąc rządniej. Ostre strzelanie w zespole biało-niebieskich rozpoczął Jakub Hoffmann zdobywając gola kontaktowego w 12 minucie a następnie doprowadzając do remisu 2:2 w 23 minucie. Po tej bramce gnieźnianie poszli za ciosem i do końca pierwszej połowy zdobyli dwa gole, po których na przerwę schodzili prowadząc 4:2. Bramki dla Mieszka miedzy innymi zdobyli Michał Mól w 33 minucie oraz Łukasz Bogajewski w 40 minucie. Po zmianie stron nadal trwała dobra passa Mieszka Gniezno, w zdobywaniu kolejnych bramek. W tej części meczu biało-niebiescy zdobyli ich trzy a na listę strzelców kolejno wpisywali się Tomasz Bzdęga w 57 minucie, Miłosz Wachoń w 75 minucie i Tomasz Kaźmierczak w 79 minucie. A jak będzie wyglądał zbliżający się pojedynek piłkarski trzeciej drużyny tabeli z trzynastym zespołem rozgrywek. Czy drużynie Mieszka Gniezna, uda się drugi raz w sezonie 2021/2022 pokonać zespół z Piasków i to na jego terenie i przed własną publicznością. Zadanie przez biało-niebieskich jest do wykonania, lecz pojedynek piłkarski nie będzie z pewnością należał do tych łatwych. Korona Piaski, z pewnością będzie chciała w jak najlepszy sposób zaprezentować się przed własną publicznością i będzie chciała zawalczyć o jak najlepszy wynik końcowy meczu. Zaś gnieźnianie do Piasków z pewnością udają się po komplet punktów, który pomoże im utrzymać wysoką trzecią pozycje w ligowej tabeli przed spotkaniem w dniu 30 kwietnia na własnym trenie z Kotwicą Kórnik. Kto jednak z palcu gry w sobotę 23 kwietnia będzie w Piaskach schodził jako zwycięzca tej potyczki piłkarskiej a kto jako pokonany przekonamy się już niebawem.
Faworytem sobotniego spotkania niewątpliwie jest trzeci zespół tabeli czyli seniorów Mieszka Gniezno, który przed tym spotkaniem legitymuje się zdobytymi 49 punktami wywalczonymi po 15 zwycięstwach, 4 remisach i 6 porażkach oraz mający zdobytych 56 goli i straconych 36 bramek. W tym miejscu należy zadać sobie pytanie czy podopieczni Przemysław Urbaniaka, pójdą z przysłowiowym cisem i po zwycięstwie w ostatnim meczu u siebie z Centrą 1946 Ostrów Wlkp. w stosunku 2:1 kolejny komplet punktów zapiszą na swoim koncie w Piaskach czas pokaże. Wszystko na to wskazuje że właśnie do takiego scenariusza może dojść gdyż biało-niebiescy do Piasków udadzą się w optymalny składzie. Jak udało nam się ustalić w potyczce piłkarskiej z Koroną Piaski trener Przemysław Urbanika, do dyspozycji będzie miał wszystkich swoich podopiecznych łącznie z Łukaszem Bogajewskim, który nabawił się drobnego urazu podczas spotkania u siebie z zespołem Ostrowa Wlkp. Jak z tego wynika biało-niebiescy i jak dochodzą nas głosy z obozu biało-niebieskich seniorzy Mieszka Gniezno do Piasków jadą w sobotę po komplet punktów. Czy jednak dopną swego i czy to mieszkowcy po sobotniej potyczce piłkarskiej z boiska będą schodzić jako zwycięscy czas pokaże.

Co do sobotniego rywala Mieszka Gniezno, to należy zdawać sobie sprawię że mecz z pewnością nie będzie należał do tych z łatwych Koroną Piaski. Podopieczni Michała Roszaka, mimo że zajmują obecnie odległą pozycje w ligowej tabeli bo 13 z zdobytymi w 24 meczach 31 punktami wywalczonymi po 9 zwycięstwach, 4 remisach i 11 porażkach i legitymujący się 33 golami zdobytymi i 38 bramkami straconymi z pewnością tanio skóry przed własną publicznością nie sprzedadzą i będą chcieli uzyskać jak najlepszy wynik. W tym miejscu należy zauważyć iż Korona Piaski w rundzie rewanżowej sezonu 2021/2022 prezentuje się całkiem przyzwoicie. Niebiesko-biali jak do tej pory w rozegranych sześciu kolejkach z rundy rewanżowej uzyskali bardzo dobry wynik wygrywając dwa spotkania na wyjeździe z polonią 1908 Marcinki Kępno w stosunku 2:0 oraz u siebie pokonując Górnika Konin w stosunku 3:1. W trzech przypadkach Korona Piaski zremisowała na inaugurację 1:1 na wyjeździe z LKS Gołuchów, kolejny remis bezbramkowy odnotowała już na własnym trenie w drugiej kolejce ligowej z rezerwami KKS 1925 Kalisz i na koniec w ostatniej kolejce przywiozła cenny remis 1:1 z Wągrowca. Jak do tej pory jedyną porażkę niebiesko-biali odnotowali na swoim koncie we Wrześni przegrywając z miejscową Victorią w stosunku 1:0. Co do zespołu Mieszka Gniezno, to stosunek zwycięstw, remisów oraz porażek jest zgoła inny. Biało-niebiescy bowiem w siedmiu meczach z rundy rewanżowej zapisali na swoim koncie trzy zwycięstwa, jedno spotkanie zremisowali a w pozostałych trzech przypadkach odnotowali porażkę. Jak z tego wynika po osiągniętych wynikach przez oba zespoły w rundzie rewanżowej zapowiada się nam całkiem niezłe widowisko piłkarskie w wykonaniu obu drużyn. A która z drużyn szalę zwycięstwa przechyli na swoją korzyść przekonamy się o tym niebawem.

Sobotnie spotkanie 23 kwietnia w Piaskach pomiędzy miejscową Koroną a Mieszkiem Gniezno, zaplanowano na godzinę 16.00.

Zestaw par 27 kolejki - 23-24 kwietnia

Pauza: Obra Kościan.

KKS 1925 II Kalisz - Unia Swarzędz                           24 kwietnia, 14:00
LKS Gołuchów - Polonia 1908 Marcinki Kępno        23 kwietnia, 12:00
Tarnovia Tarnowo Podgórne - Victoria Września     23 kwietnia, 17:00
Warta Międzychód - Górnik Konin                             23 kwietnia, 14:00
Kotwica Kórnik - Nielba Wągrowiec                          23 kwietnia, 16:00
Korona Piaski - Mieszko Gniezno                              23 kwietnia, 16:00