Mieszko w półfinale PP strefy poznańskiej!

2018-03-07

Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka Gniezno, awansowali do półfinału Pucharu Polski strefy poznańskiej.

W środę 7 marca podopieczni Mariusza Bekasa, udali się do Grodziska Wielkopolskiego gdzie na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą walczyli w  ramach 1/4 Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego z zespołem Pogoni Lwówek. Stawką tego meczu był awans jednej jak i drugiej drużyny do półfinałów PP. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł lider wielkopolskiej IV ligi północnej, który po bezbramkowej pierwszej połowie pokonał zespół z Lwówka w stosunku 3:0.

Nie bez problemów jednak piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka wywalczyli awans do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Z perspektywy  zespołu Mieszka pierwsze fragmenty środowego meczu nie nastrajały optymistycznie. Na boisku dominował chaos, a grający z kontrataku gospodarze częściej stwarzali sobie groźne okazje pod bramką Mieszka. W 22 minucie w bardzo dogodnej sytuacji w polu karnym gnieźnian znalazł się Damian Kozłowski, ale na szczęście w ostatniej chwili napastnika Pogoni zdołał zablokować Michał Steinke i tym samym kto wie czy nie zapobiegł utracie bramki przez biało-niebieskich. W kolejnych minutach optyczną przewagę posiadał lider rozgrywek czwartoligowych, ale zupełnie nic z tego wynikało. Golkiper Pogoni Adrian Maszner był praktycznie bezrobotny.

Na początek drugiej połowy obraz gry niewiele się zmienił. Gnieźnianie przeważali, ale ofiarnie i ambitnie grający gospodarze nie dopuszczali do groźnych sytuacji pod swoją bramką. I tak to walenie głową w mur podopiecznych Mariusza Bekasa trwało, aż do 68 minuty kiedy to Adam Konieczny znalazł się sam przed bramkarzem Pogoni i pewnym uderzeniem nie dał mu najmniejszych szans. Dwie minuty potem doskonałą sytuację miał Damian Pawlak, który stojąc centralnie na wprost bramki gospodarzy nie zdołał pokonać Masznera. W 75 minucie piłka drugi raz zatrzepotała w siatce Pogoni, kiedy to po akcji i podaniu Gracjana Goździka pomocnik Mieszka - Damian Pawlak wepchnął futbolówkę do  siatki z najbliższej odległości. Po tym golu pogonistom odeszła chęć do gry i co chwilę mieszkowcy dochodzili do sytuacji bramkowych. Wynik spotkania na 3:0 ustalił Tomasz Bzdęga, który ładnym uderzeniem z rzutu wolnego z ok. 20 metrów pokonał golkipera gospodarzy.

Ostatecznie Mieszko pokonał wicelidera grupy zachodniej poznańskiej klasy okręgowej Pogoń Lwówek 3:0 i tym samym ma za sobą czwartą przeszkodę w rozgrywkach pucharowych w strefie poznańskiej. Teraz gnieźnianie są już w półfinale i czekają na kolejnego rywala. Będzie nim drużyna, która zwycięsko wyjdzie z konfrontacji Sokół Pniewy - Kotwica Kórnik. Kolejna runda rozgrywek pucharowych zaplanowana została na 4 kwietnia.

Bramki: Adam Konieczny (68), Damian Pawlak (75), Tomasz Bzdęga (87) - dla Mieszka

Sędziowali: Szymon Lizak, Piotr Bacia i Marcin Stachowski (Poznań)

"Mieszko": Wiktor Beśka - Marcin Tomaszewski, Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski (79 Michał Dreczkowski) - Dawid Radomski, Damian Pawlak (78 Fabian Burzyński), Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Krzysztof Wolkiewicz - Tomasz Kaźmierczak (57 Adam Konieczny)