Mieszko wraca do III ligi !!!

2018-06-17

Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka po siedmiu latach wracają do III ligi !!! Podopieczni Mariusza Bekasa pokonali w niedzielę 17 czerwca na stadionie przy ulicy Strumykowej Victorię Września 4:1 i tym samym rozstrzygnęli na swoją korzyść dwumecz barażowy, który daje przepustkę na wyższy poziom rozgrywkowy. Wszystko na oczach prawie kompletu publiczności.

Niedzielny pojedynek, który obserwował niemal komplet kibiców, zaczął się dla podopiecznych Mariusza Bekasa najgorzej jak mógł. Już w 2 minucie goście wyszli na prowadzenie. Po centrze z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym Mieszka zachował się Paweł Lisiecki, który pokonał Wiktora Beśkę. Na szczęście pięć minut potem po indywidualnej akcji Marcina Trojanowskiego był już remis 1:1. Pomocnik biało-niebieskich mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Tobiasza Nowickiego. W 11 minucie doskonałą sytuację do podwyższenia prowadzenia miał Tomasz Bzdęga, ale jego uderzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie minęło światło bramki gości. W 12 minucie doskonałą sytuację miał z kolei Jacek Kopaniarz z Victorii, który będąc niemal sam przed Beśką posłał futbolówkę obok bramki Mieszka. W 38 minucie ponownie zaatakowała Victoria. Po centrze Kopaniarza w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Piotr Sarbinowski, ale uderzył "nieczysto" i piłka poszybowała bardzo wysoko. Tuż przed przerwą goście mieli jeszcze jedną sytuację, na szczęście uderzenie Kopaniarza obronił golkiper biało - niebieskiech i na przerwę obie jedenastki schodziły z wynikiem 1:1.

Na początku drugiej połowy zaatakowali gospodarze. W 50 minucie strzelał z dystansu Michał Steinke, ale golkiper z Wrześni był na posterunku. W 58 minucie ze skrzydła dośrodkował Tomasz Bzdęga, ale Damian Pawlak w doskonałych okolicznościach przestrzelił obok bramki. Cztery minuty potem katastrofalny błąd popełnili Hubert Oczkowski i Tobiasz Nowicki. Za słabe podanie obrońcy Victorii do bramkarza wykorzystał Damian Pawlak, który strzałem do pustej bramki podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:1. W 64 minucie w sytuacji sam na sam z Nowickim znalazł się Gracjan Goździk, ale źle ją rozegrał i skończyło się na strachu w szeregach gości. W 75 minucie było 3:1 dla gospodarzy! Gracjan Goździk obsłużył Damiana Pawlaka a ten strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera z Wrześni. Pięć minut potem padła czwarta bramka dla gospodarzy. Tym razem dośrodkowanie z lewego skrzydła przechwycił w polu karnym Adam Konieczny i zagrał do Krzysztofa Wolkiewicza, który strzałem do pustej bramki podwyższył prowadzenie biało-niebieskich na 4:1. Potem goście doznali osłabienia po tym jak Łukasz Pietrzak otrzymał czerwoną kartkę i musieli kończyć spotkanie w osłabieniu. W doliczonym czasie gry miejscowi mieli jeszcze jedną okazję do podwyższenia prowadzenia, jednak  po strzale Wolkiewicza piłka odbiła się od słupka.

Ostatecznie Mieszko po raz drugi pokonał w dwumeczu barażowym Victorię Września i jak najbardziej zasłużenie awansował do III ligi. Po siedmiu latach przerwy biało-niebiescy wracają na ten poziom rozgrywek, co bez wątpienia jest sporym sukcesem "nowego" Mieszka. Największym sukcesem jest jednak cała "otoczka" tego meczu. Pojedynek oglądał komplet publiczności i to namacalny dowód, że piłka nożna w Grodzie Lecha jest bardzo potrzebna.  Dzisiaj nikt nie ma prawa powiedzieć inaczej...

Bramki: Paweł Lisiecki (2) dla Victorii, Damian Pawlak 2x (62, 75), Marcin Trojanowski (7), Krzysztof Wolkiewicz (80) - dla Mieszka

Sędziował: Maciej Pelka (Trzcianka)

Widzów: 3000

"Mieszko": Wiktor Beśka, Tobiasz Garstka, Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski, Marcin Trojanowski, Dawid Radomski (65 Marcin Tomaszewski), Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Krzysztof Wolkiewicz, Damian Pawlak (76 Adam Konieczny)

Żółtek kartki: Radomski (Mieszko), Kopaniarz, Oczkowski, Pietrzak (Victoria)

Czerwona kartka: Pietrzak (Victoria) - w konsekwencji dwóch żółtych

Mieszko Gniezno/ foto Roman Strugalski- Szersza relacja fotograficzna z tego meczu - TUTAJ