Mieszko wygrywa w Łobżenicy

2017-10-01

Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka pokonali w niedzielne popołudnie 1 października w Łobżenicy tamtejszą Pogoń 2:0 i tym samym są jedyną niepokonaną ekipą w grupie północnej IV ligi. Gnieźnianie rozstrzygnęli ten pojedynek już w pierwszej części, w której padły oba gole.

Gospodarze przystąpili do niedzielnego spotkania niemal z duszą na ramieniu, obawiając się prawdziwego pogromu. Stąd też taktyka Pogoni, która od pierwszego gwizdka broniła się niemal całą jedenastką i skupiała się na ograniczaniu dostępu do swojej bramki. Taktyka miejscowych dawała efekty do 14 minuty. Wtedy to w polu karnym Pogoni faulowany był Gracjan Goździk i arbiter podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki był Tomasz Bzdęga i lider z Gniezna wyszedł na prowadzenie 1:0. W 27 minucie bardzo blisko podwyższenia prowadzenia mieszkowców był Krzysztof Wolkiewicz, ale jego uderzenie z linii bramkowej wybił jeden z defensorów. Pięć minut potem padła druga bramka w tym spotkaniu. Michał Steinke znalazł się w polu karnym Pogoni i uderzeniem głową "na raty" pokonał Mateusza Borkowskiego. W ten sposób na przerwę Mieszko schodził z dwubramkowym prowadzeniem.
Na początku drugiej części dobrą sytuację miał Tomasz Kaźmierczak, ale jego uderzenie z bliska poszybowało tuż nad poprzeczką bramki Pogoni. Kolejne minuty tego spotkania nadal były jednostronnym widowiskiem, ale sytuacji pod bramką gospodarzy było jak na lekarstwo. W 63 minucie pierwszy i jedyny raz zrobiło się pod bramką Mieszka. Sprzed pola karnego strzelał Jarosław Stefaniak, a futbolówka nieznacznie minęła słupek. Cztery minuty potem przed szansą podwyższenia prowadzenia gości stanął Tomasz Bzdęga, jednak jego uderzenie głową po centrze Marcina Trojanowskiego minęło minimalnie światło bramki Pogoni. W 75 minucie w polu karnym gospodarzy faulowany był Tomasz Bzdęga i arbiter drugi raz w tym spotkaniu wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki Mateusza Borkowskiego. Niestety strzał Marcina Trojanowskiego był zły i zatrzymał się na słupku. W ostatnim kwadransie niewiele działo się na murawie i ostatecznie Mieszko wygrał dziewiąty raz z rzędu w rozgrywkach IV ligi, tym razem 2:0. Tym samym biało-niebiescy mają na swoim koncie 27 punktów, wyprzedzając  o dwa "oczka" wiceliderującą Tarnovię Tarnowo Podgórne.

Bramki: Tomasz Bzdęga (14 z karnego), Michał Steinke (32) - dla Mieszka

Sędziował: Tomasz Nowicki (Poznań)

Widzów: 150

"Mieszko": Wiktor Beśka - Marin Tomaszewski, Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski, Marcin Trojanowski (76 Filip Kruczyński), Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Krzysztof Wolkiewicz, Tomasz Kaźmierczak

Żółte kartki: Tomasz Bzdęga (Mieszko)