Mieszkowcy awansowali do ćwierćfinału!!!

2017-03-18

Piłkarze Mieszka pokonali w sobotę 18 marca w Suchym Lesie tamtejsze Suchary 6:1 i tym samym wywalczyli awans do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu strefy poznańskiej.

Sobotnie spotkanie odbywało się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, które bez wątpienia miały wpływ na płynność gry i poziom meczu. Obie jedenastki walczyły z momentami ogromną wichurą i bardzo mocno padającym deszczem. W dodatku gabaryty boiska w Suchym Lesie były wyjątkowo skromne co także wpływało na jakość widowiska.

W pierwszych minutach gra była wyrównana, ale jako pierwsi cios zadali gnieźnianie. W 13 minucie Wojciech Gąsiorowski wykorzystał zamieszanie pod bramką Sucharów, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krzysztofa Jackowiaka i piłka wylądowała w siatce. Dwadzieścia minut później Wojciech Gąsiorowski zdecydował się na zaskakujący strzał z ok. 30 metrów i piłka wpadła w górny narożnik bramki Sucharów. Do przerwy gnieźnianie zasłużenie prowadzili 2:0.
Losy sobotniego pojedynku rozstrzygnęły się w 56 i 57 minucie. Wtedy to dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Filip Kruczyński. Najpierw pomocnik Mieszka zdobył gola strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego, a kilkanaście sekund później pokonał wybiegającego z bramki golkipera pewnie przerzucając nad nim futbolówkę. Osiem minut później swoją chwilę radości mieli gospodarze, którzy jak dotąd byli cichą rewelacją pucharowych zmagań. Przepięknym i zaskakującym uderzeniem z ok. 40 metrów popisał się jeden z miejscowych graczy i piłka wpadła do siatki Mieszka ponad interweniującym Pawłem Beserem. Ostateczne zdanie należało jednak do podopiecznych Mariusza Bekasa. Najpierw w 73 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał dzisiejszy jubilat Tomasz Bzdęga, a w 85 minucie wynik spotkania ustalił Tomasz Kaźmierczak.
Ostatecznie biało-niebiescy wysoko wygrali z A-klasowymi Sucharami 6:1 i tym samym wywalczyli awans do ćwierćfinału pucharowych rozgrywek. Kolejnym rywalem gnieźnian będzie sąsiad zza miedzy czyli Vitcovia Witkowo, a pojedynek ten rozegrany zostanie 29 marca najprawdopodobniej w Gnieźnie. Z kolei już za tydzień naszą drużynę czeka pierwsze starcie o ligowe punkty.

Bramki: Wojciech Gąsiorowski 2x (13,33), Filip Kruczyński 2x (56,57), Tomasz Bzdęga (73), Tomasz Kaźmierczak (85) – dla Mieszka, ? (65) – dla Sucharów

„Mieszko”: Paweł Beser – Karol Puroil. Dawid Urbaniak (75 Tomasz Kaźmierczak), Michał Steinke, Krzysztof Jackowiak (59 Łukasz Mokrzycki) – Damian Garstka (67 Michał Wiśniewski), Adrian Bartkowiak, Wojciech Gąsiorowski, Tomasz Bzdęga, Filip Kruczyński (70 Oskar Wegnerski) – Jacek Kopaniarz