Mieszkowcy bliscy sprawienia sensacji w 1/16 Pucharu Polski

2017-02-11

W sobotę, 11 lutego, w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie rozegrany został mecz 1/16 Pucharu Polski w futsalu. Zespół Mieszka Gniezno podejmował w nim ekstraklasową drużynę Red Devils Chojnice. Drużyna z Chojnic broniąca zdobytego w minionym sezonie trofeum była niewątpliwie faworytem sobotniego starcia, ale gnieźnianie którzy już niejednokrotnie pokazali, że przed własną publicznością są w stanie wyeliminować nawet potencjalnie silniejszych rywali z ekstraklasy tym razem również byli bliscy sprawienia miłej niespodzianki przegrywając minimalnie 3:4.

Można by nawet  dyskutować jak potoczyłyby się losy tego pojedynku, gdyby nie fakt, że w zespole gości przeciwko macierzystej drużynie zagrali wypożyczeni na rundę rewanżową do Red Devils Mariusz Sawicki i Dariusz Rychłowski zdobywając trzy z czterech bramek dla obrońców pucharu. W futsalowej drużynie Mieszka zadebiutowali natomiast dwaj wychowankowie klubu grający do tej pory głównie na boiskach trawiastych:  Alan Polus i Łukasz Ligierski.

Z perspektywy całego meczu gnieźnianie mogą niewątpliwie żałować, że zbyt łatwo stracili dwie bramki  na początku spotkania, których autorem w odstępie niespełna dwóch minut był Dariusz Rychłowski. Z upływem czasu akcje gnieźnian były coraz groźniejsze, ale strzały Bartosza Banasika, Adama Heliasza i Marcin Gresera  skutecznie bronił Michał Kartuszyński. W 11. minucie Bartosz Banasik znalazł się nawet  w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem gości, który jednak po raz kolejny popisał się udaną interwencją. Tymczasem w 18. minucie Mariusz Sawicki zdobył trzeciego gola dla chojniczan trafiając do pustej bramki po podaniu od Dariusza Rychłowskiego i do przerwy było 0:3. Od początku drugiej połowy gnieźnianie starali się odrabiać straty. W 22. minucie  pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Marcin Greser, który  najpierw strzelił silnie po podaniu z rzutu wolnego. To uderzenie zdołał jeszcze obronić Michał Werner, ale przy dobitce był już bezradny. Trzy minuty później bramkarz Red Devils instynktownie obronił  natomiast strzał Adama Heliasza i dobitkę Alana Polusa. W 28. minucie uderzenie z lewego skrzydła Pawła Kaźmierczaka obronił Michał Werner, a po kontrze Patryk Drewek trafił  silnym strzałem w poprzeczkę bramki Mieszka. Trzy minuty później czwartego gola dla gości zdobył Kamil Cybulski i wydawało się, że losy pojedynku zostały przesądzone. Tymczasem końcówka spotkania była bardzo emocjonująca. W 36. minucie w polu karnym gości sfaulowany został Mikołaj Bereźnicki, a  rzut karny wykorzystał  Marcin Greser. Trzy minuty później Paweł Kaźmierczak atakując  lewym skrzydłem posłał piłę pod poprzeczkę zdobywając kontaktowego gola. Gnieźnianie mieli nawet szanse na doprowadzenie do remisu i dogrywki. W końcówce meczu najpierw Paweł Kaźmierczak wybił tuż sprzed linii bramkowej piłkę strzeloną przez gości z własnej połowy do pustej bramki, a po chwili mającego uprawnienia bramkarza Adama Heliasza chcącego szybko wznowić grę sfaulował Mariusz Sawicki. Był to szósty faul gości w tej części spotkania i na dziewięć sekund przed końcem pojedynku   gnieźnianie egzekwowali przedłużony rzut karny. Uderzenie Marcina Gresera obronił jednak Michał Werner i ostatecznie mecz zakończył się porażką gnieźnian 3:4 i do kolejnej rundy Pucharu Polski awansował Red Devils Chojnice.

Mieszko Gniezno - Red Devils Chojnice 3:4 (0:3)

Mieszko  - Marcin Greser - 2 (22’, 36’ - k.), Paweł Kaźmierczak - 1 (39’)

Red Devils  - Dariusz Rychłowski  - 2 (2’, 3’), Mariusz Sawicki- 1 (18’), Kamil Cybulski - 1 (31’)

Mieszko - Michał Wasielewski, Dawid Kasprzyk, Maciej Zięba,  Paweł Kaźmierczak, Adam Alamenciak, Bartosz Banasik, Mikołaj Bereźnicki, Marcin Greser, Adam Heliasz, Alan Polus, Filip Bartnicki, Łukasz Ligierski

Red Devils - Michał Kartuszyński, Michał Werner, Dariusz Rychłowski, Witalij Kolesnik, Mariusz Sawicki, Sebastian Wojciechowski, Przemysław Laskowski, Piotr Wardowski, Kamil Cybulski, Marek Steinborn, Dominik Laskowski, Patryk Drewek