Mikołajkowo i sportowo w Ruchocinku

2018-12-11

Tradycyjnie już od wielu lat w jedno z grudniowych popołudni dzieci wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami z uśmiechami na buzi, w świątecznym nastroju spędzili wspólnie czas.

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wraz z Sołectwami Ruchocinek i Dębina oraz Młodzieżowym Centrum Kariery w Witkowie zorganizowało spotkanie z cyklu spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie”. 
 
Podczas imprezy dzieci miały okazję wzięcia udziału w konkurencjach sportowo – rekreacyjnych i zabawach ruchowych, a wszystko przy muzyce na żywo. W trakcie spotkania podążaliśmy za Mikołajem z kraju do kraju, z miasta do miasta. Odwiedziliśmy między innymi Austrię, gdzie zatańczyliśmy walca wiedeńskiego, Grecję, w której nie mogło zabraknąć zorby, Warszawę oraz inne państwa i miasta,  aby ostatecznie przywitać Mikołaja 
w Ruchocinku. Cóż to była za radość, kiedy w końcu pojawił się na sali. Dla wszystkich grzecznych dzieci, a tylko takie mieszkają w naszych sołectwach wyczekiwany gość miał słodkie upominki. Dzieci pełne radości chętnie pozowały do zdjęcia z Mikołajem, aby mieć pamiątkę ze świątecznego spotkania. 
 
Paczki ze słodyczami dofinansowane zostały z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz ze środków własnych i środków funduszu sołeckiego. 
Imprezę prowadziła Arleta Bekas przy współpracy Joanny Adamczewskiej, Ilony Musidlak, Wiesławy Papiewskiej, Natalii Betke oraz wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Witkowie. Nie zabrakło także przedstawicieli Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan: Stanisława Dolacińskiego – Prezesa, Tadeusza Tomaszewskiego – Honorowego Prezesa, Radnego Województwa Wielkopolskiego, Justyny Banasik – Skarbnika SMW oraz włodarza Gminy Witkowo Pana Burmistrza Mariana Gadzińskiego. 
 
Pełna sala rozbawionych dzieci i zadowolonych rodziców, zaangażowanych organizatorów i przybyłych gości sprawiła, że to czwartkowe popołudnie wszyscy spędzili w świątecznym nastroju.
 
Stanisław Dolaciński / foto nadesłane 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,mikolajkowo-i-sportowo-w-ruchocinku.html