Mikołajkowy piłkarski turniej dzieci w Kłecku

2014-12-09

W dniu 7 grudnia na hali sportowej w Kłecku rozegrany został Mikołajkowy Piłkarski Turniej Dzieci zorganizowany przez Dziecięcą Akademię Piłkarską Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno” podopiecznych Dariusza Śmiałowskiego.

Turniej zorganizowany został w związku z utworzeniem w Kłecku sekcji piłkarskiej DAP i był to debiut tych małych piłkarzy połączony nie tylko z sportową rywalizacją ale i emocjami towarzyszącymi ze strony rodziców licznie przybyłych na imprezę. W turnieju udział wzięło 8 zespołów tj.

Mały Piłkarz Inowrocław, Chrobry Gniezno 07, MKS Trzemeszno I i II, Chrobry Kłecko, Szkoła Fudbolu 08, Chrobry Gniezno 08 i KS Mieszko Gniezno. Wymienione zespoły zostały podzielone na dwie grupy po 4 drużyny rozgrywając mecze systemem ,,każdy z każdym” Piękny pokaz umiejętności podopiecznych Przemysława Urbaniaka zaprezentowali zawodnicy drużyny Mieszko Gniezno pokonując w meczu finałowym rywala z Inowrocławia wynikiem 4 – 0 i zdobywając tym samym tytuł mistrzowski tej imprezy.

W klasyfikacji końcowej  uplasowały się na poszczególnych miejscach niżej wymienione zespoły:
8. Chrobry Gniezno 08

Pamiątkowe medale i upominki rzeczowe, tym razem otrzymali wszyscy mali zawodnicy biorący udział w turnieju a wręczyli je Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Gminy Kłecko – Elżbieta Janiak, Prezes SKFiT „Chrobry-Gniezno” - Stanisław Dolaciński i Wiceprezes „Chrobry-Gniezno” trener Dziecięcej Akademii Piłkarskiej – Dariusz Śmiałowski. Z uwagi na duże zainteresowanie turniejem, bardzo dobre warunki przeprowadzania meczy na hali, liczny udział rodziców i mnóstwo towarzyszących emocji na pewno jeszcze niejednokrotnie postaramy się dostarczyć wielu sportowych wrażeń organizując kolejne piłkarskie spotkania.