Mimo prowadzenia Vitcovia Witkowo przegrywa w Słupcy

2020-09-27

Miłe złego początki - tak by można spuentować kolejny mecz z udziałem seniorów GKS Vitcovii Witkowo.

W sobotę 26 września piłkarze Vitcovii Witkowo, w ramach już dziewiątej kolejki rozgrywek wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 3 podejmowani byli w Słupcy przez miejscową drużynę SKP. Choć w pierwszych minutach spotkania to właśnie witkowianie jako pierwsi cieszyli się z objęcia prowadzenia 1:0 po golu zdobytym przez Kacpra Boczkowskiego w 4 minucie. To ostatecznie 3 punkty pozostały w Słupcy gdyż Vitcovia Witkowo uległa miejscowej drużynie SKP w stosunku 3:1. A jak to się stało że witkowianie do domu wrócili bez zdobyczy punktowej z Słupcy. Otóż jak już wspominaliśmy goście na prowadzenie wyszli bardzo szybko bo już w czwartej minucie. Dalej jednak już tylko bramki zdobywali piłkarze SKP Słupca. I tak w 8 minucie był już remis 1:1 po bramce zdobytej przez Adriana Stawowego. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Gospodarze pełen komplet punktów zapewnili sobie w końcówce sobotniego spotkania. W 84 minucie gospodarzy na prowadzenie 2:1 wyprowadził zdobyta bramką Andrzej Górski. Wynik zaś końcowy meczu 3:1 dla SKP Słupca, został ustalony w doliczonym czasie gry w 90+4 minucie. Wtedy to gola na wagę zwycięstwa zdobył w ekipie miejscowej Kamil Sikorski.

W najbliższą sobotę 3 września zespół Vitcovii Witkowo, czeka kolejna walka o punkty w tym sezonie. O godzinie 16.00 witkowianie u siebie zmierzą się z ekipa Raszkowianki Raszków.

Skład Vitcovii Witkowo: Paweł Beser, Michał Bełkot (67' Michał Wiśniewski), Mikołaj Tomczak (70' Mateusz Pietrowski), Adrian Miara, Wojciech Durski (85' Filip Janiszewski), Michał Marszałek, Adrian Kiełpiński, Bartłomiej Melewski (63' Mateusz Pietrowski), Kacper Boczkowski, Daniel Nowaczyk, Oskar Wegnerski (63' Radosław Trybuła)