Mimo przewagi Czarni Czerniejewo remisują mecz w Brzeźnie

2017-06-09

Bardzo ważne punkty w kontekście upragnionego awansu po zakończonym sezonie 2016/2017 do poznańskiej okręgówki stracili Czarni Czerniejewo, w zaległym meczu poznańskiej klasy A grupy 1.

W środę 7 czerwca podopieczni Macieja Lisieckiego, w bardzo okrojonym składzie bez kontuzjowanego Pawła Zielińskiego oraz Alana Tomaszewskiego, Kamila Łuczaka, Jarosława Jabłońskiego a także pauzującego za kartki Piotra Cyrulewskiego udali się do Brzeźna gdzie o punkty walczyli z tamtejszym Maratończykiem. W spotkaniu, które pierwotnie miało dojść 30 kwietnia mimo przewagi Czarnych Czerniejewo padł tylko remis 1:1 przez co oba zespoły podzieliły się w ligowej tabeli punktami. Stracone pewne trzy punkty w środowym meczu przez zespół z Czerniejewa w Brzeźnie, stawia drużynę grającego trenera Macieja Lisieckiego, w trudnej sytuacji w kontekście walki o awans po zakończonym sezonie 2016/2017 do poznańskiej okręgówki. Na dwie kolejki przed zakończeniem zmagań ligowych w poznańskiej klasie A grupy 1 zespół z Czerniejewa, który przez większość czasu zajmował w rundzie rewanżowej pierwsze miejsce w swojej grupie po środowym remisie zrównał się jako wicelider tabeli z prowadzącym obecnie zespołem AVI  Kamionki. Oba zespoły przed decydującymi spotkaniami o awansie jednej jak i drugiej drużyny mają w swoim dorobku po 57. punktów w rozegranych 24. meczach sezonu 2016/2017. Na tą chwilę większe szanse na awans ma zespół z Kamionek, jednakże bez szans w uzyskaniu awansu nie jest zespół z Czerniejewa, który w ostatnich dwóch meczach będzie czekał na potknięcie lidera. Jak z tego wynika końcówka sezonu 2016/2017 w poznańskiej klasy A grupy 1 zapowiada się bardzo interesująca w kontekście walki zespołów z Czerniejewa i Kamionek do wyżej klasy piłkarskiej.

Przechodząc jednak w skrócie do tego co działo się w środowym zaległym meczu w Brzeźnie pomiędzy miejscowym Maratończykiem a zespołem Czarnych Czerniejewo. To goście na prowadzenie 1:0 wyszli w 20 minucie. Patryk Buczkowski dograł piłkę w pole karne gospodarzy a Rafał Wawrzyniak a ten  z 11. metra wpakował piłkę do bramki drużyny z Brzeźna. Po tym golu mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnych bramek i podwyższenia prowadzenia przez czerwono-czarnych w wykonaniu Macieja Lisieckiego, Patryka Buczkowskiego oraz Jakuba Cierpiszewskiego, wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie. I na przerwę zespół z Czerniejewa schodził prowadząc z gospodarzami jedną bramką. Po zmianie stron przy znacznej przewadze zespołu z Czerniejewa, wydawało się że zdobycie kolejnych goli przez przyjezdnych było kwestią czasu. Tak się jednak nie stało gdyż w 65 minucie z zdobytego gola po stałym fragmencie gry cieszyli się gospodarze doprowadzając tym samym do stanu 1:1. Gola dającego remis drużynie z Brzeźna zapisał na swoim koncie Tomasz Tomicki. I mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji strzeleckich do zdobycia gola, którym to zespół z Czerniejewa objął by ponowne prowadzenie w meczu, które jednakże na bramkę nie potrafili zamienić Maciej Lisiecki, Jakuba Cierpiszewskiego oraz Dominiaka Jabkiewicza. Wynik środowej potyczki piłkarskiej pomiędzy drużynami Brzeźna a Czerniejewa nie uległ już zmianie i mecz zakończył się remisem i podziałem punktów przez oba zespoły w ligowej tabeli.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski, Mateusz Kuliński, Bartosz Kubalewski, Dominik Jalowski, Bartosz Kozioł (68’ Sławomir Staniszewski), Rafał Wawrzyniak, Jakub Cierpiszewski, Dominik Jabkiewicz, Krzysztof Pawłowski, Patryk Buczkowski, Maciej Lisiecki.

Przedostanie spotkanie z rundy rewanżowej sezonu 2016/2017 zespół z Czerniejewa, rozegra w sobotę 10 czerwca. Wtedy to na własnym boisku w Czerniejewie, o godzinie 16.00 podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego podejmować będą zespół Zawiszy Dolsk.