Mimo zwycięstwa w ostatnim meczu hokeiści Startu nie zagrają o medale

2016-06-14

W niedzielę, 12 czerwca, rozegrana została ostatnia kolejka spotkań rundy zasadniczej w I lidze hokeja na trawie mężczyzn.W Gnieźnie na stadionie im. A. Flinika przy ul. Paczkowskiego Start 1954 podejmował AZS Politechnikę Poznańską.

Gnieźnianie już przed tym meczem stracili realne szanse na awans do finałowej „czwórki”, a mimo to zmobilizowali się i pokonali politechników 5:3. Spotkanie było dosyć wyrównane (zwłaszcza w pierwszej połowie). Goście pierwsi objęli prowadzenie po trafieniu Michała Korcza, ale klasę tego dnia pokazał snajper czerwono-czarnych Marcin Grotowski zdobywając wszystkie gole dla gospodarzy. Rozmiary porażki AZS PP zmniejszyli nieco Mirosław Juszczak i  Bartosz Szotek wykorzystując dwa karne strzały rożne.  Ostatecznie Start pokonał AZS PP 5:3, ale mimo tego zwycięstwa i porażki LKS Gąsawa z liderem - Grunwaldem Poznań gnieźnianie nie zdołali awansować do finałów mistrzostw Polski (mając tyle samo punktów co gąsawianie zajęli w rozgrywkach 5. miejsce). 

 

W innych spotkaniach 18. kolejki padły rezultaty:

LKS Gąsawa  - Grunwald Poznań 2:7
Ósemka Tarnowskie Góry - Stella Gniezno 2:7
AZS AWF Poznań - Siemianowiczanka  8:0
Polonia Środa Wielkopolska - Pomorzanin Toruń 4:3

 

Turniej finałowy z udziałem czterech czołowych zespołów: Grunwaldu Poznań, Pomorzanina Toruń, AZS AWF Poznań i LKS Gąsawa odbędzie się w dniach 25-26 czerwca w Poznaniu.

 

 

Radosław Kossakowski/foto archiwum

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,mimo-zwyciestwa-w-ostatnim-meczu-hokeisci-startu-nie-zagraja-o.html