Minimalna porażka koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno

2019-02-18

Po dramatycznej końcówce koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno przegrali nieznacznie w poniedziałek 18 lutego we własnej hali sportowej mieszczącej się przy ulicy Sportowej z zespołem Biofarmu Basket II Suchy Las.

Jako pierwsi piłkę przejęli gracze Biofarmu. Pierwsze punkty w meczu rzucił Aleksander Wiśniewski, jednak szybko odpowiedział celną „trójką” Dariusz Dobrzycki. W 2 minucie dwa razy z linii rzutów wolnych trafił Mikołaj Czyż i goście prowadzili 6:3. W 4 minucie za trzy w zespole z Gniezna trafił Emil Rau i MKK prowadził 10:9. W odpowiedzi 2/3 osobiste wykorzystał Michał Samsonowicz i Biofarm znów był na prowadzeniu. Koszykarze z Gniezna odpowiedzieli trafieniem Marka Sobkowiaka. Po punktach Emila Raua i Dariusza Dobrzyckiego Miejski Klub Koszykówki prowadził z Biofarmem  17:11. Koszykarze z Suchego Lasu odpowiedzieli dwoma celnymi rzutami za dwa. W 7 minucie za trzy punkty trafił Michał Szydłowski i Sklep Polski MKK Gniezno prowadził 24:17. Na minutę przed końcem pierwszej kwarty gracze MKK prowadzili 28:2. Po pierwszej odsłonie było 32:27 na korzyść gospodarzy.

Druga kwarta rozpoczęła się od punktów Marcina Woronieckiego z Biofarmu. Gnieźnianie odpowiedzieli trafieniem w 2 minucie Dariusza Dobrzyckiego. Nie minęło kilkanaście sekund, a „trójkę” w zespole gości trafił Marcin Woroniecki, na co szybko trafieniem za trzy odpowiedział Dariusz Dobrzycki. W 4 minucie gracze MKK prowadzili 37:32. Minutę później za trzy trafił Dariusz Dobrzycki. W 4 minucie gracze MKK prowadzili 37:32. Minutę później za trzy ponownie trafił Dobrzycki i gnieźnianie prowadzili już 42:32. Goście odpowiedzieli „trójką” Michała Samsonowicza. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy gracze z Pierwszej Stolicy prowadzili 47:42. Po dwóch kwartach na tablicy wyników był rezultat 51:42 dla koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od punktów koszykarza Biofarmu-Wojciecha Tomaszewskiego. W 5 minucie gracze z Gniezna prowadzili z Biofarmem 51:46. Minutę później „trójkę” dla gości rzucił Aleksander  Wiśniewski i przewaga gnieźnian zmalałą do dwóch „oczek”. Po chwili goście już prowadzili bowiem za trzy trafił Michał Samsonowicz. W odpowiedzi punkty dla koszykarzy z Gniezna zdobył Piotr Leśniczak i gracze Miejskiego Klubu Koszykówki prowadzili 54:52. Po trzech kwartach był jednak remis 56:56.
Pierwsze punkty w czwartej kwarcie rzucił Marcin Woroniecki. Miejscowi odpowiedzieli koszem Szymona Budnikowskiego, który był też przy tym faulowany. Sam poszkodowany wykorzystał rzut wolny i gnieźnianie prowadzili 59:58. W 4 minucie to jednak zawodnicy z Suchego Lasu prowadzili 62:61. Minutę później za trzy trafił Dariusz Dobrzycki i gnieźnianie odzyskali prowadzenie. W 7 minucie kontuzji w zespole MKK doznał Marek Sobkowiak, którego zmienił Szymon Budnikowski. Na dwie minuty przed końcową syreną koszykarze z Gniezna prowadzili 69:67, co zapowiadało ciekawą końcówkę. Pół minuty później „trójkę” dla gości rzucił Michał Samsonowicz.  Na dziesięć sekund przed końcem meczu za trzy w zespole z Suchego Lasu trafił Marcin Woroniecki i przyjezdni prowadzili 73:71. Po chwili jeden z dwóch rzutów osobistych wykorzystał Michał Szydłowski. Na osiem sekund przed końcem czwartej kwarty Biofarm prowadził 75:72 i trener MKK wziął czas. Niestety nie pomogło to gnieźnianom (Dariusz Dobrzycki przestrzelił rzut za trzy w ostatnich sekundach) i ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno przegrał z Biofarmem Basket II Suchy Las 72:75.

Sklep Polski MKK Gniezno-Biofarm Basket II Suchy Las 72:75 (32:27,19:15,5:14, 16:19)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno: Dobrzycki 20, Szydłowski 15, E. Rau 12, Budnikowski 9, Kotwasiński 4, Sobkowiak 4, Maroszek 3, Leśniczak 3, Wietrzyński 2, Nocek, M. Rau, M. Gorzelany.

Biofarm Basket II Suchy Las: Samsonowicz 37, Woroniecki 13, Czyż 9, Tomaszewski 6, Wiśniewski 5, Sobiech 2,  Giżyński 2, Krajewski 1, Ziółek, Adamczak, Munyama, Kiełpiński.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ