Minimalna porażka laskarzy Startu w Rogowie

2016-12-05

Na trzeci mecz grupowy w ramach mistrzostw Polski w hokeju halowym mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał w sobotę, 3 grudnia, do Rogowa, gdzie w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych zmierzył się z tamtejszym LKS.

O losie tego spotkania zdecydowała dopiero końcówka, chociaż  po pierwszej połowie w której gospodarze wyraźnie dominowali strzelając sześć bramek i tracąc zaledwie dwie wydawało się, że rogowianie rozstrzygną ten mecz zdecydowanie na swoją korzyść. Do przerwy aż cztery trafienia w zespole LKS były dziełem Filipa Bratkowskiego, a po jednym dorzucili Michał Koperski  i Artur Nojgebauer. Gnieźnianie odpowiedzieli tylko pojedynczymi golami Marcina Grotowskiego i Łukasza Kurowskiego. Od początku drugiej połowy startowcy ruszyli zdecydowanie do odrabiania strat. Po dwóch trafieniach Pawła Tubackiego i wykorzystanym krótkim rogu przez Marcina Grotowskiego było 6:5. Po golu Aleksego Szymańskiego w 53. minucie był remis 7:7 (wcześniej po jednym trafieniu zaliczyli Marcin Grotowski dla Startu i Michał Koperski dla LKS). I to właśnie Koperski w końcówce spotkania zdobył także gola decydującego o zwycięstwie gospodarzy 8:7.