Minimalna porażka „Orłów” z ŁKS-em

2023-09-08

Koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno nie powtórzą zeszłorocznego sukcesu w Turnieju o Puchar Prezydenta Tomasza Budasza.

Pomimo ambitnej postawy, gnieźnieńskie „Orły” przegrały minimalnie w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 z jednym z faworytów do awansu do pierwszej ligi, ŁKS-em Coolpack Łódź podczas zorganizowanego przed sezonem turnieju w dniach 8-9 września.

Pierwsze trafienie w meczu należało do koszykarzy MKK, a jego autorem był Mikołaj Czyż. W 4 minucie, po dwóch celnych rzutach wolnych, koszykarze z Łodzi prowadzili 4:2. Po trafieniu Mikołaja Czyża, było 6:5 dla „Orłów”. W 8 minucie, „trójkę” w drużynie ŁKS-u trafił Leszczyński. Minutę później, ten sam zawodnik ponownie trafił za trzy punkty. Kilkanaście sekund przed końcem pierwszej kwarty, gracze MKK trafili „trójkę”. Po pierwszej części gry, było 22:20 dla łodzian.

Na początku drugiej kwarty 2/2 z rzutów wolnych trafił Piotr Leśniczak. Minutę później, trafienie ŁKS-u zaliczył Leszczyński. W 3 minucie, punkty dla łodzian zdobył Maćkowiak. W 5 minucie, koszykarze z Łodzi trafili za trzy i zrobiło się 36:27. Kilkanaście sekund później, „trójkę” w zespole ŁKS-u rzucił Norbert Kulon. W 6 minucie, za trzy trafił Keller i było 41:29 dla przyjezdnych. Dwie minuty potem, 2/2 z rzutów osobistych trafił Mikołaj Czyż. Pół minuty później, za trzy w zespole łódzkim trafił Wojciechowski. W odpowiedzi, trafienie dla MKK zaliczył Hubert Konowalski. Do przerwy, koszykarze z Gniezna przegrywali z ŁKS-em 38:49.

Druga połowa zaczęła się od punktów Piotra Leśniczaka. Pół minuty później, za trzy punkty trafił Dariusz Dobrzycki. W 3 minucie, „trójkę” dla MKK rzucił Mikołaj Czyż i był już remis 49:49. Kilka akcji później, jednak gościom udało się trafić za trzy. W 4 minucie, trafienie dla Łodzi zaliczył doświadczony Norbert Kulon. Minutę później, przyjezdni prowadzili już 61:52. W 6 minucie, efektownym wsadem w zespole MKK, popisał się Mikołaj Czyż i było już tylko 61:59 dla gości. Kilkanaście sekund później, po ładnej akcji łodzian, punkty zdobył Maćkowiak. W 8 minucie, próbę rzutu Tomasza Urbaniaka, efektowną „czapą” zablokował Karwowski. Minutę później, 2/2 z rzutów osobistych, trafił Dariusz Wietrzyński. Po trzech kwartach ŁKS prowadził 73:66.

W pierwszej minucie gry w czwartej części gry, punkty dla MKK zdobył Piotr Leśniczak. W 3 minucie, na tablicy wyników, był rezultat 73:70 dla łodzian. W 4 minucie, punkty spod kosza dla gnieźnian, zdobył Dariusz Wietrzyński. Minutę później, po przebojowej akcji, trafienie dla MKK zaliczył Tomasz Urbaniak. Na dwie minuty przed końcową syreną, koszykarze Pierwszej Stolicy przegrywali 79:85. W ostatniej minucie 2/2 trafił Piotr Leśniczak, a w ostatnich sekundach „trójkę” trafił Dariusz Dobrzycki. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno przegrał z ŁKS-em Coolpack Łódź 87:90 i to łodzianie zagrają w finale Turnieju o Puchar Prezydenta Tomasza Budasza.

Sklep Polski MKK Gniezno - ŁKS Coolpack Łódź 87:90 (20:22, 18:27, 26:24, 23:17)