Minimalna porażka Pelikana Niechanowo z Wartą Śrem!

2016-10-16

Minimalnej, lecz niestety jednak porażki doznał Pelikan Niechanowo, który w ramach X kolejki poznańskiej klasy okręgowej gościł u siebie w niedzielę 16 października zespół Warty Śrem. Goście zwyciężyli 1:0.

Mecz odbył się w średnich warunkach, przy padającym deszczu i ciężkiej murawie, która sprawiała zawodnikom nie lada problemy. Pierwsze połowa to w miarę wyrównany mecz, lecz inicjatywę posiadali gospodarze. To oni próbowali inicjować ataki, niestety zbyt dużo faulując w pobliżu własnego pola karnego. Przez to śremianie mieli kilka dogodnych sytuacji, aby "dorzucić " piłkę w pole karne zielono-czarnych. Nic z tych stałych fragmentów na szczęście nie wynikało. Jednak na przerwę to "warciarze" schodzili z prowadzeniem 1:0. Strata piłki przed własnym polem karny oraz niefrasobliwość graczy gospodarzy wykorzystali przyjezdni, gdzie ich zawodnik plasowanym strzałem z ok. 14 metrów pokonał Filipa Chrzanowskiego. Po przerwie obraz gry nieco uległ zmianie, mecz się jeszcze bardziej wyrównał, a ambitnie grający tego dnia niechanowianie dążyli do zdobycia bramki. Niestety próby te nie przynosiły wymiernych rezultatów w postaci stwarzanych sytuacji. Na pewno zabrakło w drużynie niechanowskiej napastnika Zbyszka Kościańskiego, który na rozgrzewce przedmeczowej zgłosił kontuzje mięśnia dwugłowego. W 70 minucie spotkania boisko z powodu urazu musiał opuścić Mikołaj Mazurkiewicz, a na domiar złego zmiennik w tym meczu Kamil Komorowicz w 85 minucie został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką za faul. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Warty, ale pozostał pewien niedosyt. No cóż Pelikan podjął rękawice z wyżej notowanym rywalem, niestety zabrakło choćby odrobiny szczęścia.

Skład Pelikana: Chrzanowski, Wiertel, Winkel, Jagodziński, Stachowiak, Adamski (Dudziak), Pietrzkiewicz, Mazurkiewicz (Jankowski), Stupczyński, Szykowny (Kujawa), Rozum (Komorowicz). Na ławce pozostali: Capaja, Kosmala, Kościański,

Teraz zespół Pelikana Niechanowo czeka mecz pucharowy w środę 19 października w Suchym Lesie, gdzie o godzinie 18.30 zmierzymy się z Sucharami. Jeżeli chodzi o ligę to w najbliższy weekend Pelikan Niechanowo zaliczy przymusową pauzę.

Tabela po 10 kolejce:
1. Mieszko Gniezno                                                    9     25    31-6
2. Vitcovia Witkowo                                                     9     20     24-7
3. Zjednoczeni Trzemeszno                                   10     20     19-11
4. Concordia Murowana Goślina                             9     18     21-9
5. Warta Śrem                                                              9     17     16-9
6. Kłos Zaniemyśl                                                       9     16     18-12
7. Wiara Lecha Poznań                                              9     14     25-17
8. Wełna Rogoźno                                                       9     13     13-19
9. Orkan Jarosławiec                                                10     13     21-26
10. Piast Kobylnica                                                    10     12     21-21
11. TPS Winogrady (Poznań)                                     9     12     15-11
12. Orkan Konarzewo                                                10      8    14-35
13. Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań     9      5    7-24
14. Wielkopolska Komorniki                                      8      4     13-26
15. Pelikan Niechanowo                                             9      0     4-29