Minimalna porażka startowców w Gąsawie

2016-10-10

Na mecz 7. kolejka I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał do Gąsawy, gdzie był podejmowany przez tamtejszy Ludowy Klub Sportowy.

Spotkanie rozegrane na Stadionie Gminnym im. Leszka Białego rozpoczęło się dobrze dla zespołu gości. W 11. minucie gola dającego startowcom  prowadzenie zdobył Marcin Grotowski. Siedem minut później wyrównał Cezary Jędrys wykorzystując karny strzał rożny. Ten sam zawodnik w 31. minucie dał prowadzenie gospodarzom, a w końcówce pierwszej połowy na listę strzelców wpisali się jeszcze Ryszard Wiśniewski i Krystian Sudoł. W tej sytuacji na przerwę obie drużyny schodziły przy prowadzeniu gospodarzy 4:1.  Po zmianie stron inicjatywę przejęli gnieźnianie. W 41. minucie dystans do rywali zmniejszył Jacek Kurowski, a dziewięć minut później kontaktowego gola zdobył Mariusz Gromadzki wykorzystując rzut karny. Startowcy starali się jeszcze doprowadzić choćby do remisu, ale gospodarze bronili się skutecznie i ostatecznie zwyciężyli 4:3.