Minimalna wyjazdowa porażka Sklepu Polskiego MKK Gniezno

2016-10-20

Na mecz 4 kolejki PZKosz II ligi mężczyzn w koszykówce zespół Sklepu Polskiego MKK Gniezno, w środę 19 października udał się do Tarnowa Podgórnego gdzie o punkty pod koszem walczył z miejscową ekipą Tarnovii.

Po dwóch zwycięstwach na własnym ternie Sklepu Polskiego MKK Gniezno oraz jednej porażce wyjazdowej zespół z Pierwszej Stolicy Polski jeszcze przed rozpoczęciem środowego meczu był stawiany za faworyta. Gospodarze jednak po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu, które rozgrywane była w ramach derbów Wilekopolski okazli się minimalnie lepsi od gnieźnian wygrywając mecz dwoma punktami 65:63 mimo że to koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno, prowadzili przez większość spotkania. Pierwszą kwartę gnieźnianie wygrali 20:17 w drugiej był remis 15:15 i schodząc na przerwę prowadzili z swoim rywalem jednym punktem 35:34. O porażce gnieźnian w drugim meczu wyjazdowym sezonu zadecydowały dwie ostatnie kwarty, które koszykarze z grodu Lecha przegrali trzecią 16:17 a czwartą 12:16 w wyniku czego ulegli w całym meczu Tarnovii Tarnowo Podgórne w stosunku 65:63.

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Sklep Polski MKK Gniezno 65:63 (17:20, 15:15, 17:16, 16:12)

Najwięcej punktów dla Tarnovii Tarnowo Podgórne zdobyli: Piotr Janowski -19, Mateusz Kurach -9, Rafał Milczyński – 8 oraz Michał Skrzypek i Jacek Łukomski po 7.

Dla Sklepu Polskiego MKK Gniezno punkty zdobywali: Michał Szydłowski -20, Dariusz Dobrzycki -13, Szymon Budnikowski -8 i Karol Tyborski –7.

A już w sobotę 22 października zespół Sklepu Polskiego MKK Gniezno, czeka kolejne spotkanie mistrzowskie. Tego dnia gnieźnianie we własnej hali oraz przed własną publicznością o godzinie 16.00 podejmować będą ekipę Gryfa Goleniów.