Minimalne zwycięstwo hokeistów Stelli w Skierniewicach

2015-05-13

W miniony weekend w ramach rozgrywek II ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno wyjechał w sobotę, 9 maja, do Skierniewic, gdzie zmierzył się z tamtejszą Polonią. Mecz dość nieoczekiwanie był bardzo wyrównany i zakończył minimalnym zwycięstwem podopiecznych Rafała Grotowskiego, którzy już wcześniej zapewnili sobie awans do ekstraklasy.

Gnieźnianie  byli zdecydowanymi faworytami spotkania z ostatnią drużyną ligowej tabeli. Tymczasem  mecz rozegrany na boisku OSiR przy ul. Pomologicznej w Skierniewicach okazał się zacięty i wyrównany, a gospodarze do końca walczyli o remis. Gnieźnianie pierwsi objęli prowadzenie po trafieniu w 5. minucie  z „krótkiego rogu” Huberta Grotowskiego. Cztery minuty później wyrównał Kamil Lipczyński. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Lewartowski  i do przerwy było 1:2. Na początku drugiej połowy stelliści odskoczyli rywalom dzięki trafieniom Huberta Grotowskiego i Damiana Jarzembowskiego, ale gospodarze zdołali odrobić znaczną część strat po golach Mateusza Szymczyka i Jarosława Kota. Do remisu polonistom nie udało się już jednak doprowadzić i mecz zakończył się rezultatem 3:4.

W innym meczach  II ligi  rozegranych w miniony weekend Pomorzanin II Toruń pokonał Lipno Stęszew 5:0, a następnie przegrał 2:3 z Ósemką Tarnowskie Góry.