Minimalne zwycięstwo Lecha z beniaminkiem

2023-02-05

W meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy zespół Lecha Poznań podejmował Miedź Legnica. Spotkanie rozegrane w niedzielę, 5 lutego, na Stadionie Miejskim w Poznaniu zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Lechici byli faworytami tego pojedynku i od początku przeważali. W 17. minucie gospodarze egzekwowali rzut rożny. Z lewej strony boiska dośrodkował Nika Kwekweskiri. Piłkę głową  w kierunku prawego słupka zgrał  Antonio Milicić. Stojący tam  Filip Dagerstal wystawił futbolówkę na piąty metr  do Mikaela Ishaka, który skierował ją do pustej bramki. Minutę później mogło być 2:0, ale atakujący prawym skrzydłem  Filip Szymczak trafił tylko w poprzeczkę bramki gości.  W 27. minucie  legniczanie egzekwowali rzut wolny. Hubert Matynia zacentrował z prawego skrzydła na piąty metr, a Kamil Drygas skierował piłkę do bramki. Gol nie został jednak uznany bo zawodnik Miedzi był na spalonym. Do przerwy Lech prowadził 1:0. Po zmianie stron bliski podwyższenia tego rezultatu był Mikael Ishak. Kapitan Kolejorza uderzył z prawej strony  z około dwunastu metrów, ale trafił tylko w poprzeczkę. W 57. minucie  w poprzeczkę trafił także Filip Marchwiński uderzając z ósmego metra, a dobitka Mikaela Ishaka poszybowała wysoko ponad bramką.  W 77. minucie jedna  z nielicznych akcji gości mogła przynieść wyrównanie. W sytuacji „sam na sam” z bramkarzem Lecha znalazł się Angelo Henriquez, ale trafił prosto w Filipa Bednarka. W końcówce spotkania okazji do podwyższenia prowadzenia nie wykorzystali jeszcze Mikael Ishak i Filip Szymczak. Ostatecznie mimo wyraźnej przewagi Lech odniósł minimalne zwycięstwo 1:0, które dało mu jednak awans na trzecią pozycję w ligowej tabeli.

Lech Poznań –  Miedź Legnica 1:0 (1:0)