Mistrz jesieni z Czerniejewa pokonuje zdecydowanie Wielkopolską Komorniki

2018-11-11

Mocnym akcentem rundę jesienną w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód sezonu 2018/2019 zakończył zespół Czarnych Czerniejewo.

W sobotę 10 listopada podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, zajmujący pierwsze miejsce w ligowej tabeli i mający zapewniony przed ostatnim meczem rundy zasadniczej tytuł mistrza jesieni podejmowali przedostatni zespół rozgrywek Wielkopolska Komorniki. Jak przystało na mistrza jesieni czerwono-czarni odprawili z kwitkiem swojego rywala wygrywając z nim zdecydowanie aż 6:1. Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 5 minucie. Na prowadzenie 1:0 miejscowych wyprowadził po zagraniu piłki przez Macieja Lisieckiego i celnym trafieniu do bramki z 5 metra rywala Mariusz Sawicki. W 31 minucie czerwono-czarni zdobyli drugą bramkę po której prowadzili już z swoim rywalem 2:0. Na listę strzelców w ekipie z Czerniejewa, wpisał się tym razem grający trener tej drużyny Maciej Lisiecki, który wykorzystując dograną piłkę w pole karne przez Krzysztofa Pawłowskiego pakując ją do bramki swojego rywala z 6 metra. Mimo że czerwono-czarni do końca pierwszej połowy mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnej bramki. To ta sztuka im się jednak nie udała i do szatni schodzili prowadząc z zespołem przyjezdnym 2:0.

Dwunaste swoje zwycięstwo tej jesieni w trzynastym meczu rozegranym  w rundzie sezonu zasadniczego 2018/2019 przy jednym tylko remisie drużyna z Czerniejewa, przypieczętowała w drugiej części meczu aplikując swojemu rywalowi kolejne cztery gole przy jednym tylko straconym. Najpierw w 59 minucie na 3:0 dla Czerniejewa, podwyższył Jakub Cierpiszewski, wykorzystując podyktowany rzut karny po faulu na Macieju Lisieckim. W 66 minucie gospodarze prowadzili już 4:0, po bramce zdobytej tym razem przez Sławomira Staniszewskiego, którego obsłużył grający trener Maciej Lisiecki. W 82 minucie padła jedyna bramka dla gości z Komornik. W sytuacji sam na sam został pokonany golkiper z Czerniejewa – Piotr Rzepczyński i miejscowi prowadzili 4:1. Dwa ostatnie gole dla drużyny z Czerniejewa, po których to został ustalony końcowy wynik 6:1 dla czerwono-czarnych zostały zdobyte w końcówce sobotniego spotkania. Najpierw na 5:1 w 82 minucie prowadzenie miejscowych podwyższył zdobywając drugiego gola w meczu Maciej Lisiecki, z kolei w 90 minucie szóstą bramkę a drugą również na swoim koncie dla Czerniejewa, zapisał Jakub Cierpiszewski.

Reasumując Czarni Czerniejewo, rundę sezonu zasadniczego zakończyli na pierwszym miejscu z zdobytymi w 13 meczach 37 punktami przy zdobytych 56 golach a straconych jedynie 11 bramkach. Drugie miejsce zajęła drużyna Lidera Swarzędz z 27 oczkami a trzecią pozycję wywalczyła po rundzie jesiennej ekipa Kłosa Zaniemyśl z 26 punktami.

Teraz zespół z Czerniejewa czeka okres roztrenowana, po którym to czerwono-czarni udadzą się na urlopy a do treningów przygotowujących drużynę do rundy wiosennej rozpoczną z początkiem stycznia 2019.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński - Filip Budasz (75’ Kacper Budasz), Krzysztof Pawłowski, Kuba Cierpiszewski, Rafał Pietrowski (82’ Jakub Raczak), Rafał Wawrzyniak (70; Bartosz Kozioł), Mateusz Goździaszek, Karol Jańczak  (17’ Kamil Drahejm), Mariusz Sawicki (60’ Sławomir Staniszewski), Patryk Buczkowski (76’ Mateusz Kuliński), Maciej Lisiecki