Mistrz Polski wyraźnie lepszy od Startu

2016-09-13

W niedzielę, 11 września, rozegrane zostały mecze 2. kolejki I ligi hokeja na trawie mężczyzn. Zespół Startu 1954 Gniezno podejmował tego dnia na Stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego drużynę Grunwaldu Poznań.

Goście mający w swym składzie kilku wychowanków Startu  byli faworytami tego pojedynku, ale początek spotkania był w miarę wyrównany. Wprawdzie goście dość szybko objęli prowadzenie po trafieniu  Artura Mikuły w 7. minucie z „krótkiego rogu”, a trzy minuty później na 0:2 podwyższył Tomasz Marcinkowski, ale w 12. minucie  kontaktowego gola zdobył Mariusz Gromadzki wykorzystując karny strzał rożny.   Z upływem czasu poznanianie powiększali  jednak przewagę i  po kolejnym trafieniu Artura Mikuły oraz Tomasza Dutkieiwcza i Michała Kasprzyka do przerwy było 1:5. Po zmianie stron wojskowi przypuścili istny szturm na bramkę Startu. Gnieźnianie wyraźnie gorzej znosili panujący tego dnia upał i w pewnym momencie niemal stanęli przyglądając się jak rywale po raz kolejny trafiają do ich bramki. Ostatecznie  w drugiej części spotkania Grunwald zdobył 11 bramek (Waldemar Rataj - 4, Artur Mikuła i Tomasz Dutkiewicz po 3, Szymon Hutek - 1) a Start tylko 1 (Michał Frąckowiak)  i mecz zakończył się wyraźną porażką gospodarzy 2:16.