Mistrz świata podpisał kontrakt ze Startem

2021-11-21

Wprawdzie już na kilka dni przed zamknięciem jesiennego okna transferowego kierownictwo Startu Gniezno ogłosiło skład drużyny na sezon 2022, a w piątek, 12 listopada, odbyła się nawet prezentacja zespołu dla klubowych partnerów i sponsorów, tymczasem w ostatnich godzinach jego obowiązywania z gnieźnieńskim klubem związała się dwójka zawodników.

Pierwsza postać znana jest dobrze gnieźnieńskim kibicom. Zbigniew Suchecki bronił bowiem barw Startu w sezonie 2015, a w tym roku na zasadzie wypożyczenia z PSŻ Poznań wystąpił w ostatnim ligowym meczu startowców w Łodzi  zdobywając 4 punkty i 2 bonusy w czterech wyścigach. Mniej znana jest natomiast postać Romano Hummela, a to aktualny indywidualny mistrz świata na długim torze! Holender ma też na koncie dwa medale - złoty (2016) oraz brązowy (2017) drużynowych mistrzostw świata w longtracku. Jest też ubiegłorocznym indywidualnym wicemistrzem Europy na torze trawiastym. Sukcesów na swym koncie dwudziestodwulatek ma więc sporo. Teraz chciałby spróbować swych sił w klasycznej odmianie żużla.

 

Romano Hummel - fot. Peter Wassing

  

         

 - Oba kontrakty podpisaliśmy raczej z inicjatywy samych zawodników. Nie liczymy za bardzo na to, że okażą się istotnym wzmocnieniem zespołu, który skompletowaliśmy już na kilka dni przed zamknięciem okienka transferowego. Nie są to jednak typowe kontrakty warszawskie. Damy wszystkim naszym zawodnikom równe szanse na początku sezonu. Pojadą najlepsi, ale założenie jest też takie, że jeżeli Zbyszek, czy Romano znajdą inny klub, to nie będziemy robić im przeszkód jeśli chodzi o wypożyczenie  - powiedział Radosław Majewski, dyrektor GTM Start Gniezno.

           

Ostateczny skład kadry Aforti Startu Gniezno na sezon 2022 przedstawia się więc następująco: seniorzy - Oskar Fajfer, Philip Hellström Bängs, Michael Jepsen Jensen, Peter Kildemand, Ernest Koza, Antonio Lindbaeck, Szymon Szlauderbach;  juniorzy - Mikołaj Czapla, Kacper Grzelak, Marcel Studziński, Szymon Szwacher, Ważne umowy w Gnieźnie, choć bez klauzul finansowych, posiadają także Mateusz Jabłoński i Duńczyk Nick Agertoft.

 

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zespół Aforti Startu Gniezno zostanie zaprezentowany kibicom. Na razie nieznane są jednak  jeszcze szczegóły tego wydarzenia.

 

Radosław Kossakowski/foto archiwum

 

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,mistrz-swiata-podpisal-kontrakt-ze-startem.html