Mistrzostwa Gniezna w Piłce Koszykowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

2019-02-07

W dniach 5 i 6 Lutego w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 odbyły się Mistrzostwa Gniezna w Piłce Koszykowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do rywalizacji przystąpiła więc młodzież urodzona w latach 2003-2005. We wtorek turniej rozegrali chłopcy. Do rywalizacji przystąpiły Szkoły : SP1, SP2, SP3, SP 6 i SP8. Po rozgrywkach grupowych w meczu o III miejsce  SP8 pokonało  SP6. W finale SP1 zwyciężyło SP2.

W Środę turniej rozegrały dziewczęta ze szkół SP1, SP2, SP3, SP6 i SP7. Tutaj w meczu o III miejsce SP7 pokonało SP3,a w finale dziewczęta z SP1 wygrały z SP2. Tak więc koszykarki koszykarze z "jedynki" kolejny raz zdobyli Mistrzostwo Gniezna i będą reprezentować swoje miasto w rozgrywkach powiatowych. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a drużyny na podium brązowe, srebrne i złote medale oraz puchar za zwycięstwo ufundowane zostały przez Prezydenta Maista Gniezna - Tomasza Budasza.Turnieje zorganizowali i przeprowadzli nauczyciele wf z SP1- Tomasz Konowalski i Piotr Elantkowski.