Mistrzostwa MPWW w Unihokeja Dziewcząt

2013-11-14

W dniu 13 listopada roku w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Północnego Województwa Wielkopolskiego w Unihokeja Dziewcząt.

- Powiat Słupecki – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie

Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym" w czasie trzech dziesięciominutowych tercji.
W pierwszym meczu spotkały się zespoły ZSP Zagórów i III LO z Gniezna. Gnieźnianki od początku kontrolowały przebieg gry i zdecydowanie pokonały przeciwniczki aż 19:0. Drugi mecz znów odbył się pod dyktando gnieźnieńskiej "Siedemnastki", która tym razem pokonała 5:1 ZSE ze Złotowa. Trzeci i ostatni zarazem mecz w turnieju, w którym spotkały się drużyny ZSP z Zagórowa i ZSE ze Złotowa, wyłonił zdobywców II i III miejsca. Złotów pokonał Zagórów 4:3.

Drużyna III Liceum Ogólnokształcącego z Gniezna wywalczyła tytuł Mistrzyń Makroregionu Północnego Województwa Wielkopolskiego w Unihokeja i będzie reprezentowała Powiat Gnieźnieński w Mistrzostwach Wielkopolski w ramach XV Finału Licealiady, który odbędzie się 4 grudnia 2013 roku w II LO w Gnieźnie.

Oprócz pamiątkowych pucharów i dyplomów ufundowanych przez Starostę Powiatu Gnieźnieńskiego Pana Dariusza Pilaka, wybrane uczestniczki otrzymały nagrody rzeczowe w postaci okolicznościowych koszulek ufundowanych przez firmę AZETX z Konina - producenta i dystrybutora specjalistycznego sprzętu unihokejowego.

Najlepszą zawodniczką z drużyny Złotowa została wybrana Paulina Klupś, natomiast najlepszą i najskuteczniejszą zawodniczką została reprezentantka III LO z Gniezna - Magdalena Krawczyk.

W tym miejscu należą się gorące podziękowania dla właściciela firmy AZETX, Pana Piotra Czarczyńskiego, który użyczył specjalistycznych band, bez których rozegranie turnieju byłoby niemożliwe.

Krzysztof Kamiński/foto: Klaudia Olejniczak