Mistrzostwa okręgu młodzików - pierwsze rozstrzygnięcia

2019-04-29

W minioną sobotę, 27 kwietnia, w Środzie Wielkopolskiej rozegrany został V turniej mistrzostw okręgu WZHT w hokeju na trawie młodziczek i młodzików.

W zmaganiach młodziczek uczestniczą  4 zespoły w tym Stella Gniezno, a w kategorii młodzików 9 drużyn w tym Start 1954 Gniezno.

Zespół Stelli pokonał AZS AWF Poznań 6:1 oraz przegrał z Politechniką Poznań 1:3 i ze Swarkiem Swarzędz 1:4. Stellistki zajmują trzecie miejsce w tabeli rozgrywek z dorobkiem 16 punktów i zapewniły już sobie brązowy medal mistrzostw.

Drużyna Startu jest już natomiast pewna mistrzowskiego tytułu. Kluczowym do zdobycia złotego medalu już w przedostatnim turnieju była  wygrana z MKS Środa Wielkopolska. Wicelider zmagań na własnym boisku zawiesił startowcom wysoko poprzeczkę. Gnieźnianie prowadzili już 2:0, ale zawodnicy MKS  zdołali wyrównać i starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Końcówka spotkania należała już jednak do podopiecznych trenera Jakuba Stranza, którzy ostatecznie zwyciężyli 4:2. W innym meczu średzkiego turnieju startowcy wyraźnie 9:1 pokonali drużynę SP 51 Poznań.

Ostatni turniej w ramach mistrzostw okręgu młodzików rozegrany zostanie 7 czerwca w Poznaniu. Niezależnie od wyników meczów tego turnieju stellistki otrzymają po jego zakończeniu brązowe medale, a startowcy już mogą czuć się mistrzami okręgu.