Mistrzostwa Polski Juniorów w tenisie stołowym.

2014-06-15

Przez cztery dni w Lidzbarku Warmińskim odbywały się finały Mistrzostw Polski Juniorów w tenisie stołowym.

W tym turnieju startowało 170 zawodników, a łącznie z eliminacjami ponad pięćset. W turnieju drużynowym zarówno zespół dziewczyn i chłopców Stelli Niechan Gniezno zajęły dziewiąte miejsce w Polsce.

Wygrały ekipy Bronowianki Kraków wśród dziewcząt i Energa Manekin Toruń w chłopcach. W turnieju indywidualnym na pięciu uczestniczących zawodników, aż czterech naszych zawodników zakwalifikowało się do turnieju głównego z udziałem po 64 najlepszych zawodników. Zdecydowanie najlepiej wypadła Martyna Urbaniak ulegając w pierwszym pojedynku z Adą Górską z Lidzbarka Warmińskiego 2:4, potem pokonując 3:1 Kingę Płachtę z Chełmna, Julię Drzozga LZS Victoria Chruścice 3:1, następnie wygrywając z Magdaleną Kasenberg z Wrocławia 3:0 i ulegając Aleksandrze Nowak z Chruścic 0:3. Martyna zajęła ostatecznie w tej silnej stawce siedemnaste miejsce. Agata Klabińska , Jakub Różak i Filip Kujawa zajęli trzydzieste trzecie miejsce.

W całym turnieju zdecydowany prym wiedli zawodnicy grający na co dzień w ekstraklasie i pierwszej lidze. Wygrał Patryk Zatówka z Grudziądza i Aleksandra Falarz z Krakowa.