Mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych

2019-03-25

W poniedziałek, 25 marca, na terenie Stada Ogierów w Gnieźnie odbyły się indywidualne i drużynowe mistrzostwa powiatu gnieźnieńskiego uczniów szkół ponadpodstawowych w biegach przełajowych.

W rywalizacji dziewcząt na dystansie 1000 m bardzo długo prowadziła Kinga Wieczorek z III LO dopiero na ok. 300 m przed metą została wyprzedzona najpierw przez Agatę Zachwieję (I LO), a następnie przez Julię Kossakowską (II LO).  Bardzo emocjonująca była końcówka tego biegu. Kossakowska na dystansie około pięćdziesięciu odrobiła ponad pięć metrów straty do rywalki i rzutem na taśmę wyprzedziła Zachwieję zdobywając złoty medal. Trzecie miejsce zajęła Kinga Wieczorek.  Drużynowo zwyciężyła reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego przed II LO i III LO.
Na równie emocjonującą rywalizację zanosiło się w biegu chłopców na dystansie 1500 m. Na starcie stanęli bowiem mistrz i wicemistrz województwa w biegach przełajowych – Jakub Lewandowski i Kacper Kwapiszewski. Dodatkowo Kwapiszewski na rozegranych dwa dni wcześniej mistrzostwach Polski zajął piąte miejsce (Lewandowski nie pojechał na te mistrzostwa z powodu przeziębienia). Zgodnie z oczekiwaniami ta dwójka  zdominowała zmagania, ale zawodnicy I Liceum Ogólnokształcącego nie rywalizowali specjalnie ze sobą. Niemal przez cały dystans biegli obok siebie i tak też, w dość spokojnym tempie, minęli linię mety. Ostatecznie jury przyznało zwycięstwo Kwapiszewskiemu.  Trzecie miejsce zajął Krystian Działak z III LO. Drużynowo, podobnie jak wśród dziewcząt,  zwyciężyła reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego przed III LO, II LO i ZSP nr 3.
Medaliści w rywalizacji indywidualnej  oraz zwycięskie  drużyny  reprezentować będą powiat gnieźnieński  na mistrzostwach województwa, które odbędą się 5 kwietnia w Żerkowie.

Radosław Kossakowski + foto (szersza fotorelacja z mistrzostw)