Mistrzostwa szkół ponadpodstawowych w biegach przełajowych 2018

2018-04-25

W środę, 25 kwietnia, na terenie Stada Ogierów w Gnieźnie odbyły się indywidualne i drużynowe biegi przełajowe uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu gnieźnieńskiego

Wśród dziewcząt czołowe lokaty wywalczyły: Izabela Bąkowska (II LO), przed Agatą Zachwieją (I LO) i Olgą Nowogrodzką (III LO). Drużynowo zwyciężyła reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Izabela Bąkowska, Julia Kossakowska, Paula Nowaczyk, Alicja Przybylska, Julia Mierzwiak i Natalia Berkowska (do klasyfikacji liczyło się 6 najlepszych zawodniczek) przed I LO i III LO.

Rywalizację chłopców zdominowali zawodnicy I Liceum Ogólnokształcącego. Zwyciężył Jakub Lewandowski przed Wojciechem Kapelą i Mikołajem Porembskim. Zwycięską drużynę I LO uzupełnili Kacper Kwapiszewski (który prowadził przez znaczną część biegu, ale przez niedopatrzenie organizatorów pomylił trasę), Jacek Nowak i Maksymilian Sikorski. Drugie miejsce zajął zespół II LO, a trzecie - III LO.

Czołowe drużyny i "trójki" najlepszych zawodniczek i zawodników reprezentować będą powiat gnieźnieński  na mistrzostwach województwa, które odbędą się 29 maja w Żerkowie.