Mistrzostwa Wielkopolski w biegach przełajowych z sukcesami lekkoatletów MKS Gniezno

2019-03-10

W sobotę, 9 marca, na terenie Hipodromu Wola w Poznaniu rozegrane zostały mistrzostwa Wielkopolski w biegach przełajowych. Na starcie zameldowała się cała czołówka województwa w tym dwunastoosobowa grupa zawodniczek i zawodników Międzyszkolnego Klubu Sportowego Gniezno.

Zawody odbyły się na wymagających trasach z długimi podbiegami w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych przy silnym wietrze i momentami intensywnych opadach deszczu. Nie przeszkodziło to podopiecznym Pawła Gorczyńskiego i Pawła Piniarskiego w osiągnięciu zupełnie dobrych rezultatów. Najlepiej zaprezentował się Jakub Lewandowski, który w biegu na 5 km juniorów znakomitym atakiem na ostatnich metrach pokonał niedawnego klubowego kolegę Kacpra Kwapiszewskiego (obecnie AZS OŚ Poznań)  i zwyciężył w czasie 13:57,67.  Na podium stanęła także Amelia Jankowska zdobywając brązowy medal na dystansie 1 km w kategorii dzieci - 3:26,72.  Pozostali reprezentanci MKS Gniezno zajęli następujące pozycje: w kategorii juniorek na 3 km Julia Kossakowska była 7. z czasem 10:49,17, a Aleksandra Franek  - 9. (11:26,48); w kategorii juniorów młodszych Patryk Włodarczyk uplasował się na 20. pozycji (9:25,50); w kategorii młodziczek (zmagania rozgrywane były wspólnie z województwem zachodniopomorskim)  na 2,5 km Beata Szczepankiewicz zajęła 6. lokatę  (8:53,42),  a Wanessa Bubacz - 27.  (9:51,73), na dystansie 1,5 km Zuzanna Nowicka była 33. (6:08,79), a Dorota Doberschutz - 40. (6:47,83); w kategorii dzieci na  dystansie 1 km dziewcząt  Zuzanna Redzik była 26. (4:04,65), a wśród chłopców Adam Kukurenda zajął 15. pozycję (3:41,90). Zawodnicy z czołowych lokat w kategoriach juniorskich zakwalifikowali się do mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną 23 marca w Olszynie koło Lubania. Pozostali już powoli będą przygotowywać się do startów na bieżni.