Mistrzowie Powiatu zostali nagrodzeni!

2017-12-12

Przed rozpoczęciem kolejnego, 50 tegorocznego turnieju brydżowego par w restauracji Leo Libra miała miejsce uroczystość wręczenia pucharów czołowym parom zakończonych Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w brydżu sportowym par rozgrywanych pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Beaty Tarczyńskiej, która najlepszym parom Mistrzostw wręczyła okolicznościowe puchary.

Mistrzem powiatu – broniąc ubiegłorocznego tytułu - została para Roman Kujawski – Marek Wojciechowski. Tytuł I wicemistrzów wywalczył duet Janina Winnowicz – Andrzej Winnowicz, natomiast II wicemistrzem powiatu została para Robert Góralczyk – Mirosław Jankowski. Czwartą lokatę wywalczył duet Wojciech Kus – Mieczysław Łebedyński a piątą Zbigniew Marciniak – Rafał Mikołajczak. Szóste miejsce zajęła para Jolenta Morawska – Leszek Grzelak
Tuż po uroczystościach rozegrano 11 grudnia brydżowy turniej par, ktory był XII eliminacją tegorocznych Korespondencyjnych Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym. Rozdania przygotowane przez Polski Związek Brydża Sportowego były rozgrywane na zapis maksymalny i tym razem były bardzo ciekawe i pouczające. Jednak wiele rozdań z 33 jakie rozegrali uczestnicy tego turnieju było niestatystycznych, stąd przysporzyły one dużych kłopotów wielu renomowanym parom. W dwunastym tegorocznym turnieju

Korespondencyjnych Mistrzostw Polski rozegranym w restauracji Leo Libra w Gnieźnie przy ul. Spichrzowej 2 wzięło udział 17 par reprezentujących ośrodki brydżowe Gorzowa Poznania, Rogowa, Trzemeszna, Wrześni i Gniezna. Uczestnicy gnieźnieńskiego, grudniowego turnieju będą mogli porównać swoje wyniki z ponad 700 parami startującymi w tym bardzo popularnym w kraju turnieju. Gnieźnieńska edycja grudniowego turnieju KMP była niezwykle emocjonująca. W turnieju z rezultatem 64,05 procent zasłużenie zwyciężyła  para Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Admira Poznań), dugą lokatę z rezultatem 59,78 procent zajął robiący stałe postępy duet Robert Góralczyk (PAB Poznań/Gniezno) – Mirosław Jankowski (niezrzeszony). Trzecią lokatę z wynikiem  58,92 procent zajęła  para Leszek Nowakowski – Andrzej Przybylski (Lokator Gniezno) a czwarta z rezultatem 58,66 również para Lokatora Janina Winnowicz – Andrzej Winnowicz. Piąte miejsce z rezultatem 56,54 przypadło parze Maciej Młynarczyk (Chaos Gniezno) – Maciej Szczepański (PAB Poznań/Gniezno) a szóstą lokatę  nagrywając z wynikiem 55,84 procent zajęła para  Wrzesińskiego Klubu Brydża Sportowego Ryszard Szamałek – Wojciech Zimniak. Siódme miejsce z wynikiem  53,48 procent zajęła para Zbigniew Hęćka – Jerzy Pawełczak (PAB Poznań/Trzemeszno) a ósma pozycja z rezultatem 52,86 procent przypadła duetowi Adam Kozłowski (Kartel Gorzów) – Rajmund Wiśniewwski (Forta Rogowo).

Kolejny – 51 tegoroczny - turniej brydżowy par także na zapis maksymalny rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek 18 grudnia o godzinie 17,15 w restauracji Leo Libra w Gnieźnie przy ul. Spichrzowej 2. Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator brydżowych turniejów w Gnieźnie – zachęca do udziału w turniejach „kółkowiczów” oraz uczniów szkół, studentów gnieźnieńskich uczelni, oraz  brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.