Mistrzowski weekend zawodników GTT Diament Maciejka GOSiR Gniezno

2015-06-16

Miniony weekend to kolejny ważny dzień w 24- letniej historii klubu GTT Diament Maciejka GOSiR Gniezno. W dwóch mistrzowskich startach, które odbyły się w sobotę i niedzielę 13 i 14 czerwca : (MP w triathlonie – dystans super sprint w Charzykowych oraz MP w aquathlonie w Gołuchowie) nasi zawodnicy wywalczyli łącznie osiem medali: 5 w Mistrzostwach Polski oraz 3 medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

W sobotni poranek 13 czerwca cała reprezentacja walczyła bardzo zacięcie w Charzykowach i mimo wczesnej pobudki i wczesnego wyjazdu na zawody wszyscy w pełnej mobilizacji wystartowali i walczyli na dystansie triathlonowego super sprintu. Po medalowe laury sięgnęło troje naszych zawodników a mianowicie: Paulina Zabiszak, która wywalczyła wicemistrzostwo Polski- podobnie jak jej kolega klubowy- Łukasz Kobyłecki – również tego dnia brat bliźniak Pauliny - Piotrek stanął na najniższym stopniu podium i tym samym wywalczył tytuł drugiego wicemistrza Polski.
Pozostali nasi reprezentanci do ostatnich metrów walczyli o dobre lokaty - niewiele do medalu zabrakło naszej niezawodnej dotąd Oldze Masłowskiej. Wystartowała ona z przeziębieniem zajmując 4 miejsce – także miejsca tuż za podium zajęli w Charzykowach: Alicja Lewandowska oraz Filip Kasprzyk.

Mimo krótkiego odpoczynku po starcie w Charzykowach świetnie zaprezentowali się zawodnicy GTT dzień później 14 czerwca w Gołuchowie gdzie medale w Mistrzostwach Polski w aquathlonie wywalczyli: wracająca do formy Olga Masłowska oraz młodziutka, ambitna Agata Zachwieja. Niewiele do medali zabrakło tym razem Izie Bąkowskiej, która zajęła 4 miejsce, Filipowi Kasprzykowi, który zajął świetną 5 lokatę oraz Kubie Kowalskiemu i Martynie Pietruszewskiej także zajmującym 5 lokatę.

Nasi zawodnicy spisali się również bardzo dobrze w prowadzonej równocześnie klasyfikacji Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i tak ponownie na podium znalazła się Agata Zachwieja, która zajęła bardzo dobre 2 miejsce, tuż za nią uplasowała się na 3 miejscu Iza Bąkowska natomiast wśród chłopców waleczny Kuba Kowalski zajął 3 lokatę.